«Щиголь» Донна Тартт

«Щиголь» Донна Тартт

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
33463 переглядів
33463 переглядів
[uptolike]

Короткий зміст книги «Щиголь» Донни Тартт (анотація)

“Щиголь” – проникливий роман довжиною у життя, що частіше випробовує на міцність, ніж підкидає приємні сюрпризи. Всю строкатість життєвого шляху читач прослідковує у книзі на прикладі долі Теодора Деккера, в душі якого утворилася велика прірва після пережитої трагедії.

Коли головному герою було дванадцять років, він став жертвою теракту в музеї Нью-Йорка. Після страшного вибуху, що забрав життя його матері, він залишився самотнім у боротьбі з цілим всесвітом, проте встиг забрати шматочок свого щасливого й безтурботного минулого – картину з зображенням щогла, яку вкрав з музею. З того часу Тео ніколи не розлучався з нею, міцно тримаючись, як за рятівний човен у неспокійних хвилях життя.

Донна Тартт блискуче змальовує те напруження, що переслідувало головного героя протягом багатьох років. Відчуваючи, що він здійснив щось заборонене, хлопець неймовірно страждав від неможливості відірвати від себе ці інтимні спогади. Багато хто стикається у житті з такою ситуацією, коли болісно ховає якусь таємницю, що не дає спокою. Починаючи читати книгу, одразу бачиш себе у відвертому образі Тео – свої емоції, сподівання, душевну самотність.

У романі “Щиголь” статика внутрішнього світу головного героя протиставляється божевільній динаміці його поневірянь. Бурхливе життя кидає його в різні куточки земної кулі, занурюючи читача в атмосферу тих місць – сірого й непривітного Нью-Йорка, холодного й засніженого Амстердама, задушливого та байдужого Лас-Вегаса. Ніхто не застрахований від помилок – їх вистачає і на життєвому шляху нашого героя, проте якась невидима ниточка веде його далі – до фіналу цієї історії, який приголомшить читача та змусить його задуматися над тим, що рухає нами та штовхає на різні вчинки.

Якщо ви любите аналізувати й порівнювати, прогнозувати й створювати власні умовиводи на основі прочитаних історій, вам обов’язково треба скачати книгу “Щиголь” (безкоштовно у форматах fb2, txt, epub, rtf) або прочитати онлайн. Це – саме той випадок, коли кожен з читачів читає про себе, нібито знайшовши душевного співрозмовника у вигляді літературного твору.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Щиголь» Донни Тартт українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Цитати з книги «Щиголь» Донни Тартт

Мы не можем выбирать, чего нам хочется, а чего нет, вот она — неприглядная, тоскливая правда. Иногда мы хотим того, чего хотим, зная даже, что это-то нас и прикончит.

Когда видишь мух или насекомых в натюрмортах, увядший лепесток, черную точку на яблоке – это означает, что художник передает тебе тайное послание. Он говорит тебе, что живое длится недолго, что все – временно. Смерть при жизни. За всей красотой и цветением, может, этого и не углядишь поначалу, маленького пятнышка гнили. Но стоит приглядеться – и вот оно.

Разве есть в жизни что-то, чем нельзя было бы рискнуть? И разве не может что-то хорошее явиться в нашу жизнь с очень черного хода?

Ты видишь одну картину, я – другую, в альбоме с репродукциями она изображена и вовсе по-иному, дама, которая в сувенирной лавке покупает открытку с ее изображением, видит что-то вообще свое, я уж молчу о людях, которых от нас с тобой отделяет время – за четыреста лет до нас, за четыреста лет после нас, – никогда картина не вызовет двух одинаковых реакций, а у большинства не вызовет никакой реакции вовсе, но настоящие шедевры, они текучие, они уж сумеют просочиться тебе и в сердце, и в разум с самых разных сторон, совершенно необычным, особенным способом. “Я твой, твой. Я был создан для тебя”. И, ох, даже не знаю, если я совсем заболтался, ты уж скажи, – он провел рукой по лбу, – но сам Велти, бывало, говорил о судьбоносных предметах. Каждому галеристу, каждому антиквару такие попадались. Вещи, которые исчезают и появляются снова. А для кого-то еще, не для антиквара, это будет не вещь, а город, цвет, время суток. Гвоздик, за который зацепится твоя судьба.

Рекомендації

Відгуки на книгу «Щиголь» Донни Тартт

Одна відповідь до “Щиголь”

  1. Кристина Кристина сказав:

    Відтепер мій фаворит серед книг, роман «Щиголь» Донни Тартт. Це справжній шедевр, він значно відрізняється від творів, які я читала раніше. На нього покладено ціле життя людини, випробування які напевно мені б були не під силу. Раджу скачати та прочитати, він вартий того.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *