«Шпигунка» Пауло Коельйо

«Шпигунка» Пауло Коельйо

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
2047 переглядів
2047 переглядів

Про книгу «Шпигунка» Пауло Коельйо

Книга “Шпигунка” – історія життя, перемог і поразок однієї з найвідоміших і найзагадковіших жінок минулого століття – танцівниці й куртизанки Мати Харі. Її ім’я пов’язують зі шпигунством у роки Першої світової війни, проте Пауло Коельйо дивиться на цю жінку з іншого боку, розкриваючи її самотню душу й звичайне жіноче прагнення до щастя.

Цей художній твір має безліч цікавих фактів з життя голландської танцівниці. Починаючи його читати, розриваєшся між подвійним відчуттям. З одного боку, історичні факти говорять про цинізм і меркантильність головної героїні, з іншого – підкреслюють її слабкість та наївну віру в щасливе життя.

Завдяки філософським вставкам, що є “візитною карткою” автора, читач дивиться на трагічну долю жінки як на історичний урок, який варто пам’ятати і в сучасному суспільстві. Мата Харі навіть не зрозуміла, за що її кинули до в’язниці й засудили до розстрілу. Вона жила, граючись і отримуючи гроші та увагу від чоловіків. Почалася війна, проте пріоритети танцівниці не змінилися. Передати якусь інформацію та отримати за це нагороду – така ж забава з чоловіками, тільки у більш жорстких умовах.

Книга “Шпигунка” змушує задуматися над поняттям “батьківщина”. Чи була справжня батьківщина у головної героїні? Якими моральними категоріями вона жила і чи заслуговує вона право на щастя, до якого так прагнула?

Мандруючи сторінками життя Мати Харі, неможливо втриматися від бурхливих емоцій. Постать цієї жінки викликає то обурення, то захоплення, то роздратування, то жалість…

Якщо ви вирішите скачати й прочитати цей твір, він не залишить вас байдужими – вам неодмінно захочеться дізнатися про цю особистість ще більше, глибоко зазирнути в її різнокольорове й неспокійне життя. Доцільно скористатися списком документальних джерел, які автор розмістив наприкінці твору.

Пауло Коельйо написав не масштабну і гучну біографію відомої людини. Книга “Шпигунка” – це сумна розповідь про самотню жінку, що заплуталася у своїх бажаннях і почуттях. Їй випало щастя кохати, проте самотність від цього не зникла. Нещасній був усього сорок один рік, коли її стратили, і ніхто не намагався її врятувати…

Цитати з книги «Шпигунка» Пауло Коельйо

"Между нами говоря, очевидность ее вины была столь сомнительна, что этого не хватало бы даже на то, чтобы высечь кошку".

Я выбрала скверное время, чтобы родиться женщиной,и это уж никак не поправить.

Меж тем ее обвинителям достанутся на долю кресты потяжелее. Пусть сегодня они смеются, пусть поздравляют друг друга, придет день, когда этот фарс прекратится и маски будут сорваны.

Сон ее, как утверждали монахини, был безмятежен, безмятежным было и пробуждение. Не поразило ее и известие о том, что на прошение о помиловании, отправленное несколько дней назад , президент республики ответил отказом. Невозможно было понять, ощутила ли она горечь или облегчение от того, что близится конец.

Скачати безкоштово книгу «Шпигунка» Пауло Коельйо

Рекомендації

Відгуки на книгу «Шпигунка» Пауло Коельйо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *