«Січові гості» Пантелеймон Куліш

«Січові гості» Пантелеймон Куліш

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
865 переглядів
865 переглядів

Про книгу «Січові гості» Пантелеймона Куліша

Пантелеймон Куліш залишив величезну літературну скарбницю суспільно-політичного характеру, що ілюструє історичний і культурний розвиток України часів козаччини та гайдамаччини. Одним з найбільш філософських та глибоких його творів на цю тематику є оповідання «Січові гості».

На його сторінках старий козак розповідає про свій бойовий досвід, згадуючи історичні події тих часів. За кілька сторінок перед очима читача проноситься ціла епоха та історія розвитку гайдамацького повстанського руху, окреслюються передумови його виникнення, наводяться подробиці козацького життя.

Починаючи читати онлайн цю книгу, занурюєшся в романтично-патріотичний настрій, з яким веде свою розповідь старий гайдамака. Автор не приховує свого позитивного ставлення до визвольного руху в Україні, хоча протягом всієї творчості його думки з цього приводу були дуже суперечливими. Будучи ретельним дослідником козацтва, він неодноразово підкреслював, що козаччина та гайдамаччина виступили в ролі гальмівного чинника загального культурного розвитку України.

Цікавими є передумови написання книги «Січові гості», адже ця розповідь має історичне підґрунтя. Куліш почув подібну історію боротьби за незалежність від польського шляхтича, який воював проти гайдамаків, вважаючи їх справжніми розбійниками. Свою версію цієї оповіді письменник створив у кардинально іншому вигляді: головний герой – відважний козак, який боронить свій рідний край від польської шляхти.

Досить цікавою є фінальна частина твору – оповідач на підставі отриманого досвіду, аналізу ворожого оточення та участі в кривавих подіях робить власні висновки про суть козацького руху та висловлює власне ставлення до нього. Така виважена й мудра оцінка допоможе читачу правильно визначити роль цієї історичної епохи в загальній картині історичного розвитку нашої держави.

Пропонуємо всім бажаючим скачати «Січові гості» Пантелеймона Куліша в нашій електронній бібліотеці у форматах fb2, txt, epub та rtf. Цю книгу ви можете отримати безкоштовно та без реєстрації.

Завантажити безкоштовно книгу «Січові гості» Пантелеймона Куліша

Рекомендації

Відгуки на книгу «Січові гості» Пантелеймона Куліша

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *