«Сікстинська Мадонна» Іван Франко

Вірш «Сікстинська Мадонна» Іван Франко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
2244 переглядів
2244 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Сікстинська Мадонна» Івана Франко

Хто смів сказать, що не богиня ти?
Де той безбожник, що без серця дрожі
В твоє лице небесне глянуть може,
Неткнутий блиском твої красоти?

Так, ти богиня! Мати, райська роже,
О глянь на мене з свої висоти!

Бач, я, що в небесах не міг найти
Богів, перед тобою клонюсь тоже.

О бозі, духах мож ся сумнівати
І небо й пекло казкою вважати,
Та ти й краса твоя — не казка, ні!

І час прийде, коли весь світ покине
Богів і духів, лиш тебе, богине,
Чтить буде вічно — тут, на полотні.

Аналiз вiрша «Сікстинська Мадонна» Івана Франко

Електронна книга «Сікстинська Мадонна» Івана Франка має поезію, де розповідається про красу Сікстинської Мадонни, зображеної в однойменній і відомій на весь світ картині. Поет написав її, натхненний роботою італійського живописця Рафаеля ― одного з найяскравіших представників мистецтва епохи Високого Відродження. Сьогодні ми маємо можливість насолоджуватися красою богині не тільки завдяки полотну, на якому вона зображена, але й строкам відомого українського поета.

Відображення Сікстинської Мадонни на полотні й у віршованих строках є уособленням божественного і земного начал, лику Богородиці та образу земної босоногої жінки.

У сонеті, як і на картині Рафаеля, ця жінка як муза є символом материнства, вічної жіночності та краси. За допомогою цього образу також зображається краса у мистецтві, а саме у натхненні. У втіленні Франківської Мадонни красу богині порівняно із добром і щирістю.

В бібліотеці нашого сайту ви можете читати онлайн електронну книгу «Сікстинська Мадонна» Івана Яковича Франка українською мовою. Також у вас є можливість скачати книгу «Сікстинська Мадонна» Івана Франка безкоштовно, без реєстрації та sms (смс) для зручності читання офлайн, у форматах: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (єпаб).

Читайте також усі 👉 Вірші Івана Франка 👈 на нашому книжковому сайті Книгого.

Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Сікстинська Мадонна” Івана Франка українською мовою абсолютно безкоштовно.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Сікстинська Мадонна» Івана Франко українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Сікстинська Мадонна» Івана Франко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *