«Скрізь плач, і стогін, і ридання» Леся Українка

Вірш «Скрізь плач, і стогін, і ридання» Леся Українка

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
571 переглядів
571 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Скрізь плач, і стогін, і ридання» Лесі Українки

Скрізь плач, і стогін, і ридання,
Несмілі поклики, слабі,
На долю марні нарікання
І чола, схилені в журбі.

Над давнім лихом України
Жалкуєм-тужим в кожний час,
З плачем ждемо тії години,
Коли спадуть кайдани з нас.

Ті сльози розтроюдять рани,
Загоїтись їм не дадуть.
Заржавіють від сліз кайдани,
Самі ж ніколи не спадуть!

Нащо даремнії скорботи?
Назад нема нам воріття!
Берімось краще до роботи,
Змагаймось за нове життя!

Аналiз вiрша «Скрізь плач, і стогін, і ридання» Лесі Українки

Вірш «Скрізь плач, і стогін, і ридання» Лесі Українки, який датовано 1890 роком, увійшов до збірки «На крилах пісень», яка вийшла друком у 1893. У цьому творі поетеса закликає людей, які живуть в Україні, не чекати, поки зміни прийдуть самі собою, а діяти самотужки, щоб наблизити кращі часи і створити умови для щасливішого життя.

Письменниця бачила, що багато хто ставиться байдуже до долі країни і до того, яким буде життя на її теренах у майбутньому. Особливо це помітно було на прикладі ліберально налаштованої інтелігенції, тому до неї і зверталась поетеса через свої віршовані рядки. Її саму дуже турбувало, що буде з Україною далі, чи не спіткає її якесь нове лихо, над яким потім народу доведеться плакати.

Головна ідея у тому, що «кайдани», у які закутий народ, самі не зможуть спасти, а лиш «заіржавіють від сліз». Саме тому й потрібно братись до роботи і боротись за нове життя, тобто діяти, а не просто сидіти у скорботі і ридати через лиху долю і світову несправедливість.

Леся Українка, хоч і не мала міцного здоров’я, через що змушена була постійно лікуватись, мала сильний дух і міцний характер. Своїми віршами вона здатна була збурювати емоції в людях, піднімати їх бойовий дух і підштовхувати до активної діяльності, надихаючи і нагадуючи про ту силу, що прихована у кожного всередині.

Читайте також усі 👉 Вірші Лесі Українки 👈 на нашому книжковому сайті Книгого.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Скрізь плач, і стогін, і ридання» Лесі Українки українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Скрізь плач, і стогін, і ридання» Лесі Українки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *