«Слава» Тарас Шевченко

Вірш «Слава» Тарас Шевченко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
438 переглядів
438 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Слава» Тараса Шевченко

А ти, задрипанко, шинкарко,
Перекупко п’яна!
Де ти в ката забарилась
З своїми лучами?
У Версалі над злодієм
Набор розпустила?
Чи з ким іншим мизкаєшся
З нудьги та з похмілля.
Горнись лишень ти до мене,
Та витнемо з лиха;
Гарнесенько обіймемось
Та любо, та тихо
Пожартуєм, чмокнемося
Та й поберемося,
Моя крале мальована.
Бо я таки й досі
За тобою чимчикую:
Ти хоча й пишалась
І з п’яними кесарями
По шинках хилялась,
А надто з тим Миколою
У Севастополі, —
Та мені про те байдуже;
Мені, моя доле,
Дай на себе подивитись,
Дай і пригорнутись,
Під крилом твоїм любенько
В холодку заснути.

Аналiз вiрша «Слава» Тараса Шевченко

Вірш «Слава» Тараса Шевченка завершує його ліричний цикл, написаний у 1858 році і присвячений творчості та мотивам покликання справжнього митця, який усвідомлює свою надзвичайно важливу місію у цьому світі. Писався поетичний триптих у Нижньому Новгороді, куди поет прибув і отримав повідомлення, що тепер йому шлях до столиць закритий (була заборона туди їздити). Вперше твір надрукували у 1862 в журналі «Основа».

Коли ви будете читати вірш «Слава» Тараса Шевченка українською мовою, то зможете побачити, що тут автор «влаштував» ліричний бурлеск, показавши протиставлення тих образів, в яких славу зазвичай зображають.

Поет звертається до неї, як до живої істоти чи якоїсь енергії, яку можна візуалізувати, але використовує не той звичний тон (як на якійсь офіційній церемонії), а дружній, навіть більше панібратський, і дозволяє собі трохи над нею глузувати. При цьому автор визнає, що він і сам до неї не байдужий, бо інакше не став би відомим і не прагнув би бути почутим.

Хоч Шевченко і використовує у цій роботі жарти, та звучать вони гірко, бо такими ж є і його роздуми про суспільство, у якому доводиться жити. Але не забуває Тарас Григорович іронізувати і над собою та над власним прагненням прославитись. Без попередніх двох частин триптиха вірш буде сприйматись інакше, бо вони всі між собою тісно пов’язані.

Читайте також усі 👉 Вірші Тараса Шевченка 👈 на нашому книжковому сайті Книгого.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Слава» Тараса Шевченко українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Слава» Тараса Шевченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *