«Слово, чому ти не твердая криця…» Леся Українка

Вірш «Слово, чому ти не твердая криця…» Леся Українка

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
1058 переглядів
1058 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Слово, чому ти не твердая криця…» Лесі Українки

Слово, чому ти не твердая криця,
Що серед бою так гостро іскриться?
Чом ти не гострий, безжалісний меч,
Той, що здійма вражі голови з плеч?

Ти, моя щира, гартована мова,
Я тебе видобуть з піхви готова,
Тільки ж ти кров з мого серця проллєш,
Вражого ж серця клинком не проб’єш…

Вигострю, виточу зброю іскристу,
Скільки достане снаги мені й хисту,
Потім її почеплю при стіні
Іншим на втіху, на смуток мені.

Слово, моя ти єдиная зброє,
Ми не повинні загинуть обоє!
Може, в руках невідомих братів
Станеш ти кращим мечем на катів.

Брязне клинок об залізо кайданів,
Піде луна по твердинях тиранів,
Стрінеться з брязкотом інших мечей,
З гуком нових, не тюремних речей.

Месники дужі приймуть мою зброю,
Кинуться з нею одважно до бою…
Зброє моя, послужи воякам
Краще, ніж служиш ти хворим рукам!

Аналiз вiрша «Слово, чому ти не твердая криця…» Лесі Українки

Вірш «Слово, чому ти не твердая криця…» Лесі Українки було написано у 1896 році, коли почалося приниження всього українського. Цей вірш якраз про те, що для кожного українця означає його рідна мова.

Коли починаєш читати онлайн книгу «Слово, чому ти не тверда криця…» Лесі Українки українською мовою, відчуваєш, з яким надривом і болем у серці поетесі далися ці рядки. Як важко їй усвідомлювати, що у світі заборонено розмовляти українською мовою.

Також автор розмірковує над тим, що означає для суспільства поезія і яка роль поетів в той час. Як відомо, слово може зцілити, а може й поранити. І таким чином можна найкраще охарактеризувати цей твір.

Леся Українка намагається донести до своїх читачів, що її слово може стати справжньою зброєю у боротьбі із завойовниками та ворогами. І з нею важко не погодитись. Мова – це один із проявів любові до своєї батьківщини.

Якщо ви хочете перейнятися приголомшливим талантом автора, рекомендуємо скачати вірш «Слово, чому ти не твердая криця…» Лесі Українки безкоштовно, без реєстрації та sms на нашому літературному порталі: (тхт), rtf (ртф), epub (єпаб). Читати потрібно повільно та вдумливо.

Читайте також усі 👉 Вірші Лесі Українки 👈 на нашому книжковому сайті Книгого.

Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Слово, чому ти не твердая криця” Лесі Українки українською мовою абсолютно безкоштовно.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Слово, чому ти не твердая криця…» Лесі Українки українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Слово, чому ти не твердая криця…» Лесі Українки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *