«Солодкий світ!..» Максим Рильський

Вірш «Солодкий світ!..» Максим Рильський

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
1317 переглядів
1317 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Солодкий світ!..» Максима Рильського

Солодкий світ! Простір блакитно-білий
І сонце — золотий небесний квіт.
Благословляє дух ширококрилий
Солодкий світ.

Узори надвесняних тонких віт,
Твій погляд, ніби пролісок несмілий,
Немов трава, що зеленить граніт,
Неначе спогад нерозумно-милий…
Солодкий світ.

Чи янголи нам свічі засвітили
По довгих муках безсердечних літ,
Чи ми самі прозріли й зрозуміли
Солодкий світ?

Аналiз вiрша «Солодкий світ!..» Максима Рильського

Вірш «Солодкий світ!..» Максима Рильського, написаний у 1919 році, увійшов до збірки «Синя далечінь». У ньому автор говорить про світлі і прекрасні почуття, які може відчувати людина, і які дарують їй неймовірне задоволення. Кохання – ось те почуття, яке дає крила і відкриває очі. Закохана людина починає помічати те, що раніше не бачила, на що не звертала увагу, бо занурена була у якісь інші думки.

Світ стає «солодким» для закоханих, бо вони бачать його красу, от і ліричний герой це розуміє. Його серце наповнене любов’ю не лише до конкретної людини, а й до всього людства, до природи, до планети. Красу світу герой зумів розгледіти тільки після того як закохався. Почуття пробудили у ньому чуттєвість і дали можливість поглянути на реальність інакше.

У творі є три частини, кожна з яких має свій зміст. На початку поет описує пейзаж, який бачиться йому світлим і прекрасним. Весь світ для нього у цей момент гарний, та цю красу він ніби вперше бачить. Друга строфа присвячена коханій, красою якої він милується і захоплюється. Її очі він навіть порівнює з прекрасними квітами. А от у фінальній частині твору йдеться вже про кохання. Його появі ліричний герой дивується, оскільки з’явилось воно несподівано, але водночас насолоджується ним і щиро радіє.

Основна думка твору полягає у тому, що саме кохання дозволяє людині оцінити красу світу у повній мірі, побачити її, відчути і усвідомити. Коли серце людини відкрите, то воно й сприймає значно більше всього. А що ж іще його може так відкрити, якщо не кохання?!

Повторення словосполучення «солодкий світ» у кожній строфі підкреслює той факт, що закоханій людині стала доступною краса усього світу, і це приносить величезне задоволення. Окрім рефрена автор використав у творі метафори, епітети, порівняння, інверсію та риторичне запитання. Після прочитання вірш залишає приємні емоції і відчуття радості, бо те, що було закладено автором, передається й читачам.

Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Солодкий світ!..” Максима Рильського українською мовою абсолютно безкоштовно.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Солодкий світ!..» Максима Рильського українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Солодкий світ!..» Максима Рильського

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *