«Сон (На панщині пшеницю жала)» Тарас Шевченко

Вірш «Сон (На панщині пшеницю жала)» Тарас Шевченко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
560 переглядів
560 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Сон (На панщині пшеницю жала)» Тараса Шевченко

Марку Вовчку

На панщині пшеницю жала,
Втомилася; не спочивать
Пішла в снопи, пошкандибала
Івана сина годувать.
Воно сповитеє кричало
У холодочку за снопом.
Розповила, нагодувала,
Попестила; і ніби сном,
Над сином сидя, задрімала.
І сниться ій той син Іван
І уродливий, і багатий,
Не одинокий, а жонатий
На вольній, бачиться, бо й сам
Уже не панський, а на волі;
Та на своїм веселім полі
Свою-таки пшеницю жнуть,
А діточки обід несуть.
І усміхнулася небога,
Проснулася — нема нічого…
На сина глянула, взяла
Його тихенько сповила
Та, щоб дожать до ланового,
Ще копу дожинать пішла.

Аналiз вiрша «Сон (На панщині пшеницю жала)» Тараса Шевченко

Вірш «Сон», або ж «На панщині пшеницю жала» Тараса Шевченка звертається до теми, яка зайняла одне з провідних місць в усій творчості Кобзаря української літератури. Звісно, що мова йде про тему кріпацтва, а якщо бути точнішим, то про тяжку долю українських жінок, що не жаліли себе, працюючи на панщині. Перш за все письменник засуджує кріпацтво, як першопричину того, що українці живуть в горі, а не в щасті. Назва віршу апелює до того, що лише у сні, жінка може бути вільною.

В центрі композиції стоїть образ кріпачки, яка збирає пшеницю на полі. Цей образ є глибоко нещасним, адже не може бути щастя, коли працюєш на пана, а не для власного добробуту. Вона мріє лише про одне – вільно займатись тим, до чого лежить душа, а не примусово. Цю ідею Кобзар виводить в абсолют, показуючи читачеві два рівні сприйняття. Почавши читати вірш «Сон (На панщині пшеницю жала)» Тараса Шевченка українською мовою, важко не пройнятись співчуттям до звичайних людей, що тяжко працювали у панів.

Першим рівнем є буденність та реальність, в якій живе героїня. Вона складається з невимовно важкої праці, яку вона воліла забути. Власне, це вона робить в другому, де їй мариться, ніби мрія стала реальністю, проте будь-який сон завжди закінчується і все повертається до реальності, де вона залишається кріпачкою.

Читайте також усі 👉 Вірші Тараса Шевченка 👈 на нашому книжковому сайті Книгого.

Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Сон (На панщині пшеницю жала)” Тараса Шевченка українською мовою абсолютно безкоштовно.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Сон (На панщині пшеницю жала)» Тараса Шевченко українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Сон (На панщині пшеницю жала)» Тараса Шевченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *