«Сосна біля південної галереї» Лі Бо

Вірш «Сосна біля південної галереї» Лі Бо

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
517 переглядів
517 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Сосна біля південної галереї» Лі Бо

Поблизу галереї
росте сосна-одиначка —

В такої, природно,
розкидисте гілля й густе.

Вітрець навколишній
навіть на хвильку не вщухне:

Йому тут воля —
тож дме він і вдень, і вночі.

Затінений стовбур
покрився плямами моху.

А в пишній хвої
повітря неначе мигтить.

Чи вдасться їй досягти
надхмарної висі?

Це ж треба рости
аж декілька тисяч чі*!

————————–
* чі — приблизно 30 см.

Переклад Г. Туркова

Аналiз вiрша «Сосна біля південної галереї» Лі Бо

Вірш «Сосна біля південної галереї» Лі Бо є ще одним твором видатного китайського поета, який писав у незвичному для звичайного читача стилі. Китайська поезія суттєво відрізняється від європейської, американської чи української. Особливість її у тому, що про почуття поет не говорить прямо, називаючи їх, а використовує образи, які і повинні передавати ті чи інші емоції.

У даному творі центральним об’єктом є сосна з розкидистим і густим гіллям, яка росте одиначкою. Холодний вітер її обдуває, але це не може зламати міцне дерево, навіть якщо воно стоїть самотньо.

Про що хотів сказати автор, використовуючи такий образ? Певно, він зображав самого себе і своє бажання знайти сенс життя у найвищому розумінні цього поняття або ж прагнення до досконалості у творчості.

Вітер у вірші символізує світ, у якому живе кожна людина, – неспокійний і часом холодний. Автор переконаний, що люди повинні прагнути до розвитку і вдосконалення, особливо до духовного. На це вказує образ неба, а якщо точніше, то «надхмарної висі», до якої тягнеться сосна.

Поезія Лі Бо – це не просто віршовані твори, а справжні картини, тільки намальовані вони не фарбами на полотні, а ієрогліфами (в оригінальному варіанті) на папері. Поет вважається одним з найвидатніших митців у китайській літературі.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Сосна біля південної галереї» Лі Бо українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Сосна біля південної галереї» Лі Бо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *