«Сповідь» Жан-Жак Руссо

«Сповідь» Жан-Жак Руссо

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
5476 переглядів
[uptolike]

Короткий зміст книги «Сповідь» Жан-Жака Руссо (анотація)

Жан-Жак Руссо – видатний французький мислитель, письменник і музикант XVIII століття, автор багатьох соціально-політичних, філософських трактатів і педагогічних праць. Найбільшу популярність Руссо принесла його розроблена концепція демократичної форми правління державою та його система виховання.

Масштабна літературна праця мислителя “Сповідь”, в якій він описав своє життя – один з найвідоміших автобіографічних творів за всю історію літератури. Ті, хто хочуть побачити відверті зізнання цієї легендарної людини, її страждання та поневіряння, витоки становлення його світогляду та вироблення концептуальних філософських ідей, обов’язково мають скачати й прочитати цю книгу.

За своє життя філософу довелося пережити чимало випробувань, неодноразово зраджувати собі та свідомо втрачати те, що є справжньою цінністю для кожної людини. Перше нещастя спіткало Руссо одразу з його народження – вмерла його матір. Не вміючи цінувати дружбу, він розгубив своїх вірних друзів і залишився фактично сам.

Йому довелося змінювати велику кількість професій, щоб хоч якось прогодувати себе. Заради своєї коханої чоловік був змушений переїхати до Італії та прийняти чужу віру – католицизм, через що він втратив громадянство у своїй рідній Женеві.

Багато необачних вчинків і помилок робив Руссо, і він у цьому зізнається, підкреслюючи, що людина не є ідеалом. Метою свого автобіографічного трактату він називає демонстрацію всіх людських слабкостей та істинної природи людини, що є величезним проривом для того часу.

Починаючи читати книгу “Сповідь”, дивуєшся тій відвертості, з якою автор розповідає про себе, не опускаючи навіть моменти, що показують видатного мислителя не з найкращого боку. Жан-Жак Руссо чесно описує, як він обманював своїх жінок, як зраджував їм та віддав до притулку своїх п’ятьох дітей, при цьому створивши геніальну виховну систему, якою користується весь світ. Цинізм Руссо виявляється і у щирому зізнанні, що він не кохав матір своїх дітей та змусив себе на ній одружитися тільки через двадцять років після їх появи на світ.

Книга “Сповідь” – це не лише біографія видатного філософа, а й яскрава картина тогочасної Європи з її суспільним життям і звичаями, системою навчання та виховання.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Сповідь» Жан-Жака Руссо українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Цитати з книги «Сповідь» Жан-Жака Руссо

Можно ли, преследуя другого, погубить его страшнее, чем губит вражда собственное сердце?

У настоящего нет длительности, а прошлого и будущего не существует. Мерилом времени должна быть память. Далекое прошлое – это далекие воспоминания о прошлом.

Великая бездна сам человек, <…> волосы его легче счесть, чем его чувства и движения его сердца.

…не для того, чтобы отточить язык взялся я за эту книгу: она учила меня не тому, как говорить, а тому, что говорить.

Скачати безкоштово книгу «Сповідь» Жан-Жака Руссо українською мовою

Рекомендації

Відгуки на книгу «Сповідь» Жан-Жака Руссо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *