«Спини мене» Ліна Костенко

Вірш «Спини мене» Ліна Костенко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
312 переглядів
312 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Спини мене» Ліни Костенко

Спини мене отямся і отям
така любов буває раз в ніколи
вона ж промчить над зламаним життям
за нею ж будуть бігти видноколи
вона ж порве нам спокій до струни
вона ж слова поспалює вустами
спини мене спини і схамени
ще поки можу думати востаннє
ще поки можу але вже не можу
настала черга й на мою зорю
чи біля тебе душу відморожу
чи біля тебе полум’ям згорю

Аналiз вiрша «Спини мене» Ліни Костенко

Вірш «Спини мене» Ліни Костенко вирізняється серед усіх інших її поетичних творів. Його головна особливість у відсутності розділових знаків. Весь твір – це ніби одне величезне речення, яке людина промовляє з емоціями, з пристрастю в інтонаціях, і тільки від неї самої залежить, де будуть паузи у цьому тексті. Такий прийом дає простір для читача, бо кожного разу вірш можна прочитати по-різному – все буде залежати від настрою і душевного стану того, хто його читає (вголос чи подумки).

Тема твору – кохання. Лірична героїня передчуває, що воно от-от охопить її серце і душу повністю, і тоді вона вже не зможе йому протистояти. Залишаються останні миті, поки вона ще мислить «тверезо», а потім все стане інакше. Та пристрасть, яка чекає попереду, може або принести неймовірне щастя або ж розбити серце. Лірична героїня і сама не знає, що саме її чекає, але припускає обидва варіанта. І вона до кожного з них, схоже, готова, бо розуміє, що все одно не уникнути того «полум’я» любові.

Через відсутність розділових знаків у творі, слова сприймаються дещо інакше, ніж зазвичай. Вони ніби врізаються у свідомість читача/слухача, демонструючи високий ступінь емоційного збудження героїні. А оскільки її вустами говорить поетеса, то це вираження і її власних внутрішніх переживань та емоцій. Можна навіть подумати, що вона так занурилась у почуття, що більше ні на що звертати увагу не може, тому і пунктуація не має значення – їй зараз не до неї.

Цей твір – монолог жінки, яка ніби з благанням звертається до свого коханого, почуття до якого охоплюють її настільки сильно, що вона вже й думати не може. І зі своєю пристрастю вона теж не справляється. Все відбувається ніби саме собою, спонтанно, безконтрольно. Вірш показує душу героїні, у якій вирують пристрасті, а сама вона в очікуванні – дива або біди, невимовного щастя або ж падіння у прірву. Та яким би не був розвиток подій, вона готова прийняти будь-який варіант.

Слухати вірш «Спини мене» Ліни Костенко онлайн українською мовою безкоштовно:


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Спини мене» Ліни Костенко українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Спини мене» Ліни Костенко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *