«Сто тисяч» Іван Карпенко-Карий

«Сто тисяч» Іван Карпенко-Карий

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
10812 переглядів
10812 переглядів
[uptolike]

Короткий зміст книги «Сто тисяч» Івана Карпенко-Карого (анотація)

Іван Карпенко-Карий – видатний український письменник та культурний діяч другої половини XIX століття. Його пронизливі та живі п’єси іронічного та трагічного характеру увійшли до золотої скарбниці української літератури. Одна з найвідоміших його комедій, що вважається надбанням класики – п’єса «Сто тисяч».

Головний герой твору Герасим Калитка одержимий лише однією метою в житті – мати безліч грошей та постійно примножувати свої статки. Від цього потерпає вся його родина, адже жадібність та егоїзм чоловіка зводять незламну стіну між ним та його близькими.

Єдиний, хто підтримує Герасима – його кум Савко. Вони вирішують піти на злочин заради отримання прибутку – провернути махінацію з фальшивими грошима. Чим закінчиться ця авантюрна справа, ви дізнаєтесь, прочитавши книгу до кінця.

Жадібність, жорстокість, ігнорування моральних цінностей – ці людські вади завжди були наріжним каменем у побудові морально здорового суспільства. Тонка іронія, з якою Карпенко-Карий висміює багатіїв та їхню залежність від грошей, поступово переходить у трагічні нотки, що виливаються у драматичну кінцівку твору. Читаючи книгу «Сто тисяч», хочеться одночасно сміятися і плакати, здригаючись від того, як змальовані події влучно відображають наші реалії.

Фінальна сцена цієї історії змушує замислитися – може, ще не пізно отямитися? Автор дає головному герою ще один шанс переосмислити свої цінності та пріоритети. Чи засвоїть цей урок Герасим Калитка, який ледь не коштував йому життя?

Відкритий фінал наштовхує читача на серйозні філософські міркування та допомагає уявити на місці головного героя будь-кого з наших сучасників. На жаль, пройшло більше ста років з моменту написання цієї книги, а жага до збагачення будь-якою ціною в нашому суспільстві не згасає, тому такі уроки будуть корисними не лише для головного персонажа.

Рекомендуємо вам скачати «Сто тисяч» Івана Карпенка-Карого на нашому сайті абсолютно безкоштовно та без реєстрації. Для скачування ми надаємо матеріали у форматах fb2, txt, epub та rtf. Також вам буде зручно читати онлайн цей повчальний твір в нашій електронній бібліотеці.


Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «Сто тисяч» Івана Карпенко-Карого та насолоджуватися нею.

Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «Сто тисяч» Івана Карпенко-Карого: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.

Якщо ви є правовласником книги «Сто тисяч» Івана Карпенко-Карого і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.

Рекомендації

Відгуки на книгу «Сто тисяч» Івана Карпенко-Карого

Одна відповідь до “Сто тисяч”

  1. Люда Люда сказав:

    “Сто тисяч” посідає одне з перших місць в моєму топі класики. Це саме той випадок, коли до книги необхідно дорости, в школі вона давалась мені важко, а от зараз – самий раз. Історія цього твору ще раз доказує, що завжди потрібно залишатись людиною, а не сходити з розуму від шалених грошей, тим паче йти на злочин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *