«Сто тисяч» Іван Карпенко-Карий

«Сто тисяч» Іван Карпенко-Карий

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
7013 переглядів
7013 переглядів

Короткий зміст книги «Сто тисяч» Івана Карпенко-Карого (анотація)

Іван Карпенко-Карий – видатний український письменник та культурний діяч другої половини XIX століття. Його пронизливі та живі п’єси іронічного та трагічного характеру увійшли до золотої скарбниці української літератури. Одна з найвідоміших його комедій, що вважається надбанням класики – п’єса «Сто тисяч».

Головний герой твору Герасим Калитка одержимий лише однією метою в житті – мати безліч грошей та постійно примножувати свої статки. Від цього потерпає вся його родина, адже жадібність та егоїзм чоловіка зводять незламну стіну між ним та його близькими.

Єдиний, хто підтримує Герасима – його кум Савко. Вони вирішують піти на злочин заради отримання прибутку – провернути махінацію з фальшивими грошима. Чим закінчиться ця авантюрна справа, ви дізнаєтесь, прочитавши книгу до кінця.

Жадібність, жорстокість, ігнорування моральних цінностей – ці людські вади завжди були наріжним каменем у побудові морально здорового суспільства. Тонка іронія, з якою Карпенко-Карий висміює багатіїв та їхню залежність від грошей, поступово переходить у трагічні нотки, що виливаються у драматичну кінцівку твору. Читаючи книгу «Сто тисяч», хочеться одночасно сміятися і плакати, здригаючись від того, як змальовані події влучно відображають наші реалії.

Фінальна сцена цієї історії змушує замислитися – може, ще не пізно отямитися? Автор дає головному герою ще один шанс переосмислити свої цінності та пріоритети. Чи засвоїть цей урок Герасим Калитка, який ледь не коштував йому життя?

Відкритий фінал наштовхує читача на серйозні філософські міркування та допомагає уявити на місці головного героя будь-кого з наших сучасників. На жаль, пройшло більше ста років з моменту написання цієї книги, а жага до збагачення будь-якою ціною в нашому суспільстві не згасає, тому такі уроки будуть корисними не лише для головного персонажа.

Рекомендуємо вам скачати «Сто тисяч» Івана Карпенка-Карого на нашому сайті абсолютно безкоштовно та без реєстрації. Для скачування ми надаємо матеріали у форматах fb2, txt, epub та rtf. Також вам буде зручно читати онлайн цей повчальний твір в нашій електронній бібліотеці.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Сто тисяч» Івана Карпенко-Карого українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу. Це стосується і стислого переказу. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Скачати безкоштово книгу «Сто тисяч» Івана Карпенко-Карого українською мовою

Рекомендації

Відгуки на книгу «Сто тисяч» Івана Карпенко-Карого

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *