«Століття Якова» Володимир Савович Лис

«Століття Якова» Володимир Савович Лис

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
3555 переглядів
3555 переглядів

Про книгу «Століття Якова» Володимира Савовича Лиса

Роман «Століття Якова» – це не тільки вражаюча своєю глибиною та яскравістю образів чергова книга від видатного українського письменника сучасності. Це – справжня подія літературної України XXI століття.

Недаремно ця драматична сага стала переможцем у престижному проекті «Коронація слова» та отримала заслужену винагороду «Найкращий роман десятиріччя», причарувавши членів журі глибоким психологізмом, масштабністю сюжетного малюнку та відвертими життєвими істинами. Згодом твір було екранізовано.

Головний герой книги Яків Мех уже втомився жити та покірно чекав на смерть. Дідусеві було майже сто років, і кожний прожитий його день міг стати останнім. Проте все раптово змінюється з несподіваним знайомством – на своєму городі Яків зустрічає дівчину, що збирає мак. Ця маленька худорлява приблуда виявилася наркоманкою, і дід вирішив її врятувати. Оленка стала розрадою Якова Платоновича і тим беззахисним пташеням, за яким треба ретельно доглядати.

Дідусь відразу зрозумів: за згубною пристрастю дівчини ховається чиста душа, веселий і легкий характер. Ніхто не міг пробудити в Якова бажання до відвертих розмов, а Оленці це вдалося. Лише одне просте питання: «Чи любили ви колись, діду?» – і в душі головного героя вибухнув цілий феєрверк приємних і не дуже спогадів про далекі десятиліття…

На сторінках книги «Століття Якова» з несамовитою швидкістю проноситься все життя Якова Меха з його перемогами й падіннями, втратами та мріями, з виснаженням війнами та голодуванням, з нелегкими випробуваннями різними політичними режимами.

Володимир Савович Лис розфарбував строкате життєве полотно головного героя мільйонами відтінків, і в цьому розмаїтті можна побачити життєву мудрість дідуся, що відгострювалась роками. Були в Якова і моменти каяття за необачні вчинки, і туга за втраченим коханням, і діалоги зі своєю совістю. Яким зробило буремне життя Якова, ви дізнаєтесь, прочитавши твір до кінця.

Якщо ви хочете читати онлайн цей багатошаровий роман, пропонуємо скористатися безкоштовними матеріалами нашої електронної бібліотеки. Щоб скачати «Століття Якова» Володимира Савовича Лиса безкоштовно та без реєстрації, виберіть будь-який із запропонованих форматів: fb2, txt, epub або rtf.

Цитати з книги «Століття Якова» Володимира Савовича Лиса

Багато хто вважає, що жінка – то породження диявола. Її почування й примхи – то темний бік людської душі. Але не менше, коли не більше, оспівують жінку. Підносять її на небувалі висоти, до рівня богині. Можливо, істина посередині?

… язики бабські заіржавіли б, якби їх не чесали…

Спокій – друг хворої людини. Як і рух – друг здорової.

Жінку щитають поріддям диявола й оспівують, підносять як богиню.

Завантажити безкоштовно книгу «Століття Якова» Володимира Савовича Лиса

Рекомендації

Відгуки на книгу «Століття Якова» Володимира Савовича Лиса

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *