«Страшні слова, коли вони мовчать» Ліна Костенко

Вірш «Страшні слова, коли вони мовчать» Ліна Костенко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
567 переглядів
567 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Страшні слова, коли вони мовчать» Ліни Костенко

Страшні слова, коли вони мовчать,
коли вони зненацька причаїлись,
коли не знаєш, з чого їх почать,
бо всі слова були уже чиїмись.

Хтось ними плакав, мучивсь, болів,
із них почав і ними ж і завершив.
Людей мільярди і мільярди слів,
а ти їх маєш вимовити вперше!

Все повторялось: і краса, й потворність.
Усе було: асфальти й спориші.
Поезія – це завжди неповторність,
якийсь безсмертний дотик до душі.

Аналiз вiрша «Страшні слова, коли вони мовчать» Ліни Костенко

Вірш «Страшні слова, коли вони мовчать» Ліна Костенко написала у 1977 році, а читачі змогли його прочитати разом з іншими творами у збірці «Над берегами вічної ріки». Це ліричний твір, у якому поетеса ділиться своїми філософськими роздумами про те, яку силу має в житті людини слово, і яку владу отримують поети і літератори, коли вчаться цим словом володіти.

Письменниця розмірковує над тим, яку роль у суспільстві відіграють митці, що значить для людей поезія. Справжній поет повинен завжди пам’ятати, що слова мають велику силу. З їх допомогою можна підняти людей з колін, а можна знищити, тому це велика відповідальність для кожного літератора – говорити через свої твори.

Радість і біль, сльози і сміх, любов і ненависть – усе це і навіть більше вміщується в слова, якими люди користуються. Ліричний герой, який виступає оповідачем у даному творі, розуміє силу слова, тому й сам намагається ставитись до нього з повагою.

Він переконаний, що поет зобов’язаний думати над кожним рядком будь-якого свого творіння, бо від того, наскільки правильно він обере слова, у якому порядку їх поставить, буде багато чого потім залежати.

У першу чергу – реакція людини і її настрій після прочитання поетичного твору. Немає сумнівів, що мистецтво – велика сила, тож користуватись нею варто обережно і з повним усвідомленням власних дій і впливу на суспільство.

Читайте також усі 👉 Вірші Ліни Костенко 👈 на нашому книжковому сайті Книгого.

Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Страшні слова, коли вони мовчать” Ліни Костенко українською мовою абсолютно безкоштовно.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Страшні слова, коли вони мовчать» Ліни Костенко українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Страшні слова, коли вони мовчать» Ліни Костенко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *