«Сирітський потяг» Крістіна Бейкер Клайн

«Сирітський потяг» Крістіна Бейкер Клайн

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
1683 переглядів
1683 переглядів

Про книгу «Сирітський потяг» Крістіни Бейкер Клайн

Книга “Сирітський потяг” – прониклива драма про тих, кого доля нещадно кидає на смітник життя – про безбатченків. Крістіна Бейкер Клайн пропонує читачам зануритися в історію Північної Америки кінця XIX – початку XX століття та разом з маленькими сиротами пройти крізь усі кола пекла в цьому жорстокому світі.

Починаючи читати роман “Сирітський потяг”, знайомишся з головними героями, дуже цікавими та різноплановими – сімнадцятирічною неформалкою Моллі та дев’яносторічною заможною леді Вівіан. Різниця у сімдесят три роки не завадила їм стати душевними друзями. Їх об’єднує одна деталь – вони обидві є сиротами з глибокого дитинства.

Моллі потрапила до розкішного будинку Вівіан випадково – її направили до жінки на виправні роботи після здійснення крадіжки. Розбираючи разом з дівчиною старі шухляди, Вівіан поринає у свої спогади, вперше за все життя вивільняючи душу. Перед читачем розкривається жахлива історія майже сторічної давнини, коли маленьку ірландську дівчинку посадили до так званого сирітського потягу й відправили назустріч випробуванням долі.

У книзі “Сирітський потяг” Крістіна Бейкер Клайн розкриває страшну правду, як розпоряджалися життям безбатченків у часи процвітаючого фермерства. З середини дев’ятнадцятого сторіччя країною курсували страшні потяги, що перевозили сиріт-емігрантів з усього світу до їхніх нових сімей. Тільки це були не люблячі батьки, а розважливі фермери, які шукали серед знедолених дітлахів безкоштовну робочу силу.

Приниження, грубість та поневіряння, що пережила Вівіан, відбилися біллю в серці Моллі, життя якої теж було несолодким. Так вони знайшли одне одного: Моллі стала для Вівіан віконцем у минуле, стара жінка для дівчини – світлом у майбутнє, надією, що все жахливе нарешті закінчиться.

Соціальні проблеми, що спіткали Америку в минулому, є не менш гострими і сьогодні. Цю книгу варто скачати й прочитати, щоб побачити, якими є сподівання та страждання дітей-сиріт, наскільки вони є вразливими у світі бруду, жорстокості й байдужості. Проте, незважаючи на цю моторошну реальність, від роману віє теплотою та надією, душевним спокоєм, що огортає твір саме тоді, коли напруження вже готове сягнути своєї межі.

Цитати з книги «Сирітський потяг» Крістіни Бейкер Клайн

– Я можу відпустити минуле, без проблем. – Він піднімає вовняну ковдру, що впала на підлогу, й укриває Карміна. – Але я не хочу забувати все.

Тепер я думаю, що це і є рай – місце в спогадах інших, де ми й далі живемо в найкращих своїх образах.

Й отак формується твоя особистість. Ти знаєш забагато, і це знання робить тебе недовірливим. Стаєш боязким і настороженим. Вираження емоцій втрачає свою природність, і доводиться їх вдавати. Прикидатися. Виказувати співчуття, коли не відчуваєш його. Й отак учишся губитися в натовпі, мати такий самий вигляд, як усі, хоча всередині почуваєшся зламаним.

Маєш навчитися брати те, чим люди хочуть поділитися

Завантажити безкоштовно книгу «Сирітський потяг» Крістіни Бейкер Клайн

Рекомендації

Відгуки на книгу «Сирітський потяг» Крістіни Бейкер Клайн

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *