«Таємна історія» Донна Тартт

«Таємна історія» Донна Тартт

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Про книгу «Таємна історія» Донні Тартт

Донна Тартт пише напрочуд глибокі та атмосферні книги – в них розчиняєшся та захоплюєшся драматичними і витонченими сюжетами, що залишають стійкий післясмак. Таким є роман “Таємна історія” – дебютний твір американської письменниці, що одразу став бестселером.

Головний герой Річард Пейпен – дев’ятнадцятирічний хлопець, який вступає до престижного коледжу у Вермонті, щоб вивчати давньогрецьку мову. Він потрапляє у “коло обраних” – до компанії п’яти молодих людей, у яких викладає найзагадковіший професор у коледжі. Ці студенти настільки захоплені античною культурою, що вважають себе її провідниками в сучасному суспільстві.

Дружба зі студентами й проживання у кампусі відкривають Річарду свободу, нові можливості та феєричний світ розваг. Проте товаришування шести однодумців не витримує перевірки спокусами слизького життя – в їх компанії відбувається вбивство.

Донна Тартт обрала цікаву манеру розповіді – сюжет розкривається від імені Річарда, який намагається осмислити те, що відбулося, через багато років. Пазл за пазлом поступово складається цілісна картина тогочасного життя – студентських пріоритетів та інтересів, взаємин з однокурсниками, непростих стосунків з коханою дівчиною. Таємниця, яку ховали шестеро людей, починає стукатись у двері…

Книга “Таємна історія” – це не лише сповідь людини, яка скидає накопичений психологічний тягар, а й захоплюючий трилер. Починаючи його читати, не одразу бачиш напружену інтригу, адже все стає зрозумілим с перших сторінок. Проте письменниця настільки майстерно закрутила сюжет, що не можеш відірватися, поки не дізнаєшся всі загадки цієї історії.

Проблема, що підіймається у романі, не раз ставала риторичним питанням у класичній літературі: ким є людина і на що вона має право? Слідом за Достоєвським (до речі, його прізвище згадується у книзі “Таємна історія”) Тартт досліджує проблему великого й малого, високого та низького, намагається знайти баланс між суспільними та особистими цінностями, встановленими правилами та власними законами життя.

Якщо ви хочете зробити повну переоцінку цінностей, побачивши життя величезною смугою з багатьма відтінками чорного та білого, радимо скачати й прочитати цей філософський твір

Завантажити безкоштовно книгу «Таємна історія» Донні Тартт

Завантажити книгу «Таємна історія» у форматі:

Рекомендації

Пульт Ґвенді
Пульт Ґвенді Стівен Кінг, Річард Чізмар
Ребекка
Ребекка Дафна дю Мор’є
Червоний горобець
Червоний горобець Джейсон Метьюз
Автомобіль із Пекарської
Автомобіль із Пекарської Андрій Анатолійович Кокотюха

Відгуки на книгу «Таємна історія» Донні Тартт