«Таємна історія» Донна Тартт

«Таємна історія» Донна Тартт

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
2658 переглядів
2658 переглядів

Про книгу «Таємна історія» Донни Тартт

Донна Тартт пише напрочуд глибокі та атмосферні книги – в них розчиняєшся та захоплюєшся драматичними і витонченими сюжетами, що залишають стійкий післясмак. Таким є роман “Таємна історія” – дебютний твір американської письменниці, що одразу став бестселером.

Головний герой Річард Пейпен – дев’ятнадцятирічний хлопець, який вступає до престижного коледжу у Вермонті, щоб вивчати давньогрецьку мову. Він потрапляє у “коло обраних” – до компанії п’яти молодих людей, у яких викладає найзагадковіший професор у коледжі. Ці студенти настільки захоплені античною культурою, що вважають себе її провідниками в сучасному суспільстві.

Дружба зі студентами й проживання у кампусі відкривають Річарду свободу, нові можливості та феєричний світ розваг. Проте товаришування шести однодумців не витримує перевірки спокусами слизького життя – в їх компанії відбувається вбивство.

Донна Тартт обрала цікаву манеру розповіді – сюжет розкривається від імені Річарда, який намагається осмислити те, що відбулося, через багато років. Пазл за пазлом поступово складається цілісна картина тогочасного життя – студентських пріоритетів та інтересів, взаємин з однокурсниками, непростих стосунків з коханою дівчиною. Таємниця, яку ховали шестеро людей, починає стукатись у двері…

Книга “Таємна історія” – це не лише сповідь людини, яка скидає накопичений психологічний тягар, а й захоплюючий трилер. Починаючи його читати, не одразу бачиш напружену інтригу, адже все стає зрозумілим с перших сторінок. Проте письменниця настільки майстерно закрутила сюжет, що не можеш відірватися, поки не дізнаєшся всі загадки цієї історії.

Проблема, що підіймається у романі, не раз ставала риторичним питанням у класичній літературі: ким є людина і на що вона має право? Слідом за Достоєвським (до речі, його прізвище згадується у книзі “Таємна історія”) Тартт досліджує проблему великого й малого, високого та низького, намагається знайти баланс між суспільними та особистими цінностями, встановленими правилами та власними законами життя.

Якщо ви хочете зробити повну переоцінку цінностей, побачивши життя величезною смугою з багатьма відтінками чорного та білого, радимо скачати (безкоштовно у форматах fb2, txt, epub, rtf) чи прочитати онлайн книгу “Таємна історія”.

Завантажити безкоштовно книгу «Таємна історія» Донни Тартт

Рекомендації

Відгуки на книгу «Таємна історія» Донни Тартт

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *