«Тонкі тіні» Віталій Щепанський

«Тонкі тіні» Віталій Щепанський

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Про книгу «Тонкі тіні» Віталія Щепанського

Книга «Тонкі тіні» – несамовита за своєю містичністю й філософічністю збірка, до якої увійшло п’ять оповідань. Герої кожного з них – справжні тіні, яких ми зустрічаємо щодня у своїй надто вразливій уяві або навіть у реальності.

Віталій Щепанський пропонує читачеві придивитися до свого оточення: можливо, десь у закутку причаїлася чиясь тінь, яка здається туманним маревом. Що вона шукає? Від чого страждає? Хто забрав у неї всі фарби та наснагу до життя? Можливо, хтось із нас для когось також є своєрідною тінню?

Збірник «Тонкі тіні» написаний у моторошній сірій та містичній манері. Автор приголомшує жорстокістю й небезпекою, яку несуть тіні. Наприклад, в оповіданні з однойменною назвою невідомий скоює сімдесят п’ять вбивств, залишаючись завжди під тіньовою завісою. Цей божевільний вбивця – нещасна людина, яка шукає спосіб вийти з тіні та відчути якісь емоції. Але все так і залишається безбарвним, з товстим нальотом туманної байдужості. Навіть таким жахливим способом можна шукати себе на смітнику життя серед загублених надій.

Автору вдалося майстерно передати атмосферу книги, повністю оповитої слизьким туманом і містичними рухами тіней. Це – наша підсвідомість, до якої ми часто боїмося зазирнути. В деяких випадках тіні – це наші помилки минулого, що стають важким тягарем для нашої душі, в інших – наші потаємні темні бажання й пристрасті. Але що б це не було, треба навчитися з цим жити.

Манера написання книги повністю відповідає її загальному настрою. Короткі речення, пробираючись крізь густий туман, тягнуть за собою читача та з перших рядків занурюють у моторошну атмосферу потойбіччя, ніби пропонуючи зіграти у містичну гру. І лише де-не-де можна зробити ковток свіжого повітря, ухопившись за філософські роздуми, що, наче човники, пливуть цією сірою річкою.

Якщо ви хочете поміркувати над тим, що рухає людиною у різні моменти життя, радимо скачати «Тонкі тіні» Віталія Щепанського на нашому сайті у форматах fb2, txt, epub та rtf. Всім бажаючим читати онлайн надаємо можливість зробити це в нашій електронній бібліотеці безкоштовно та без реєстрації.

Завантажити безкоштовно книгу «Тонкі тіні» Віталія Щепанського

Завантажити книгу «Тонкі тіні» у форматі:

Рекомендації

Коханці юстиції
Коханці юстиції Юрій Андрухович
Зелена миля
Зелена миля Стівен Кінг
Чужий
Чужий Алан Дін Фостер
Іствікські відьми
Іствікські відьми Джон Апдайк

Відгуки на книгу «Тонкі тіні» Віталія Щепанського