«Травнева пісня» Йоганн Вольфганг фон Гете

Вірш «Травнева пісня» Йоганн Вольфганг фон Гете

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
2795 переглядів
2795 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Травнева пісня» Йоганна Вольфганга фон Гете

Сміється природа радо мені,
Як сяє сонце по зимнім сні!
Барвисті квіти по всіх лугах,
Пташині хори по всіх гаях,
І в кожнім серці радість, весна:
О земле, сонце, любов ясна!

Любов моя, ти світлий чар!
Ти злото ранніх нагірних хмар!
Твій подив свіжим лугам, полям,
Благословення траві й квіткам…
Дівчатко любе, дівча ясне!
Як зір твій сяє: ти любиш мене!

Як жайворонок — повітря й спів,
Як чиста квітка — росу полів,
Тебе люблю я гарячим чуттям,
Ти радістю, сміхом, новим життям
Підносиш спів мій, хвилюєш кров..
О, будь щаслива, моя любов!

Переклад М. Зерова

Аналiз вiрша «Травнева пісня» Йоганна Вольфганга фон Гете

Вірш «Травнева пісня» Йоганн Вольфганг Гете написав у 1771 році, а опубліковано його було вже у 1774. На той момент Гете був ще молодим, його творчий шлях тільки починався, а цей вірш став першим великим і серйозним поетичним твором у його біографії. Це приклад інтимної лірики, присвяченої найпрекраснішому почуттю, яке тільки може відчувати людина – коханню.

У римованих рядках автор возвеличує любов, бо без неї людина не може бути справді щасливою. Кохання дарує такі відчуття та емоції, які роблять людину кращою. Можливо, саме через те, що у момент написання вірша Гете й сам був палко закоханий, він вийшов у нього таким щирим, глибоким і емоційним. А головна думка, яку він хотів донести через цю роботу, у тому, що навіть найпростіші речі можуть бути прекрасними, але потрібно вчитись їх бачити.

Автор використовує у творі образи природи, щоб через призму її краси розповісти про красу людських почуттів. Водночас він згадує і свою кохану, яку називає любим дівчатком. Він усвідомлення того, що вона його любить, він сам ніби розцвітає, відчуває піднесення і радість, а серце його оживає, як природа у весняну пору.

У реальному житті поет був закоханий у Фрідеріку Бріон, і під впливом цих почуттів прийшло натхнення для написання даного віршованого твору. Певно, саме тому весняний настрій, молодість і любов відчуваються у кожному рядку.


Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «Травнева пісня» Йоганна Вольфганга фон Гете та насолоджуватися нею.

Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «Травнева пісня» Йоганна Вольфганга фон Гете: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.

Якщо ви є правовласником книги «Травнева пісня» Йоганна Вольфганга фон Гете і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Травнева пісня» Йоганна Вольфганга фон Гете

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *