«Цензор снів» Юрій Винничук

«Цензор снів» Юрій Винничук

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
2150 переглядів
2150 переглядів

Про книгу «Цензор снів» Юрія Винничука

Книга “Цензор снів” – масштабне історичне полотно про краплини львівської історії від генія українського слова Юрія Винничука. Перед читачем оживають різні епохи і проноситься не один десяток років, а з ними – долі двох чоловіків, Андреаса і Стефана, які постійно перетинаються та доповнюють одне одного.

І хоч ці два образи є зовсім різними, вони влучно підкреслюють історичну мінливість та необхідність виживати будь-якими способами, в силу своїх хитрощів чи совісності. Доля їх зводила для того, щоб одразу ж розвести, смерть випробовувала їх на міцність, проте вона торкалася лише їхніх близьких. Головні герої не були друзями, проте важливість їхніх зустрічей є очевидною.

Юрій Павлович Винничук об’єднав кілька жанрів під однією обкладинкою, щоб показати надзвичайно хаотичну історію Львова – довоєнного, воєнного та післявоєнного. Головні герої намагаються втриматися у вихорі шаленого життя в часи Української повстанської армії та її боротьби з радянською владою, виживати під час німецької окупації та миритися з більшовицьким терором.

Образи Андреаса і Стефана вийшли досить неоднозначними – від них годі й чекати героїчних вчинків, адже це – звичайні люди, які закохуються та ненавидять, укладають угоди із совістю та не завжди визнають свої помилки. Історія крізь призму звичайного життя з детальним побутом і суб’єктивними відчуттями – це все багатогранний роман “Цензор снів”.

Юрій Павлович Винничук запрошує читачів до найколоритніших місць Львова – кав’ярень та шинків, ресторацій та готелів, казино й затишних домівок львів’ян. Цікаво читати про кримінальний світ й тонкощі приготування фірмових львівських страв, про еротичні фантазії та інтриги таємничого Цензора, неможливо без сліз перегортати сторінки книги про жахливі часи голодомору.

Також не вдасться оминути й тюрми та концтабори, без опису яких важко уявити середину минулого століття. Однак не обійшлося й без приємних сюрпризів – одним з них стане зустріч з легендарною Фаїною Раневською та її влучними іронічними зауваженнями.

Якщо ви хочете вдихнути зі сторінок справжнє життя, яке сходить мальовничими картинами і спогадами, рекомендуємо скачати книгу “Цензор снів” – мандрівку у минуле, без якого не було б такої сучасності.

Скачати безкоштово книгу «Цензор снів» Юрія Винничука

Рекомендації

Відгуки на книгу «Цензор снів» Юрія Винничука

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *