«Цвіте терен, цвіте терен»

Вірш «Цвіте терен, цвіте терен»

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
290 переглядів
290 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Цвіте терен, цвіте терен»

Цвіте терен, цвіте терен,
А цвіт опадає.
Хто в любові не знається,
Той горя не знає.

А я, молода дівчина,
Та й горя зазнала,
Вечероньки не доїла,
Нічки не доспала.

Ой візьму я кріселечко,
Сяду край віконця,
Іще очі не дрімали,
А вже сходить сонце.

Хоч дрімайте, не дрімайте –
Не будете спати,
Десь поїхав мій миленький
Іншої шукати.

Нехай іде, нехай іде,
Нехай не вернеться,
Нехай йому молодому
Щастя усміхнеться.

А я молода дівчина,
Не буду я спати,
Буду його виглядати,
День і ніч чекати.

Аналiз вiрша «Цвіте терен, цвіте терен»

Вірш «Цвіте терен, цвіте терен» – це народний твір, а якщо точніше, то родинно-побутова пісня, у якій розповідається про молоду дівчину, що страждає від нерозділеного кохання. На самому початку тексту згадується терен – рослина, що здавна символізує труднощі та перешкоди у житті. У пісні він цвіте, але листя його опадає, тобто красу свою він втрачає. Те ж саме відбувається і з коханням – людина, яка має у серці своєму почуття, може деякий час від них радіти і отримувати задоволення. Та якщо вони залишаються без взаємності, то починають приносити страждання.

У центрі сюжету пісні знаходиться молодесенька дівчинонька, яка закохалась у хлопця, та поїхав її милий «іншої шукати». Можливо, якийсь час вони й були разом, але тепер він до неї вже не приходить. От і страждає молодиця – не може ні їсти, ні спати, ні припинити думати про нього. Цілу ніч вона не знаходить собі місця, а все розмірковує, чому ж коханий її покинув. Чи справді він знайшов собі іншу і тепер з нею проводить вечори і ночі? Або ж це в ній просто ревнощі «грають» та думки тривожні провокують?

Як би там не було, а головна героїня вважає, що ніде більше хлопець щастя не знайде. Якщо він дійсно зрадив їй, то це гріх великий, а значить, Господь його покарає за це, бо він же все бачить і знає. Дівчина й сама розуміє, що її обранець, можливо, не був вартий її уваги та поваги від самого початку, але ж вона про це не знала, бо закоханий погляд не бачить недоліків у об’єкті любові.

Серденько її розбите, вона страждає і тужить, і навіть починає думати, що життя без кохання було б кращим, щасливішим, не було б у неї тоді такого горя. Та насправді без любові справжнього щастя людині не пізнати. Так, кохання може приносити біль, особливо, якщо воно нерозділене, але радості воно все ж дарує більше, без нього життя не буде повноцінним.

У творі використані різні художні засоби, такі як метафори, звертання, повтори, риторичні запитання. Ніжності і милозвучності додають пестливі слова.

Тут ви можете слухати читання онлайн вірш-пісню “Цвіте терен, цвіте терен” українською мовою абсолютно безкоштовно.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Цвіте терен, цвіте терен» українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Цвіте терен, цвіте терен»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *