«Тигролови» Іван Багряний

«Тигролови» Іван Багряний

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Про книгу «Тигролови» Івана Багряного

Роман «Тигролови» – справжній діамант української літератури XX століття. Ця книга є особливою для Івана Багряного – на прикладі долі головного героя Григорія Многогрішного письменник розповів про своє життя, понівечене радянським тоталітарним режимом. За цей грандіозний роман автор був посмертно нагороджений українською Національною премією імені Т.Г. Шевченка.

Григорій – талановитий інженер-авіаконструктор, але окрім цього – палкий патріот України та людина з твердими моральними устоями та незламним характером. Чоловікові не пощастило – він змушений був жити в нелегкі тридцяті роки минулого століття, коли велетенська тоталітарна махіна ламала характери та в усіх куточках своєї країни встановлювала свої порядки. Саме такі незламні та принципові патріоти ставали «ворогами народу», яких безжально знищували. Серед таких нещасних і опинився Григорій.

Головному герою пощастило – йому вдалося врятуватися. Після арешту він утік з потягу та опинився в самісінькому серці дикої природи – у величній та суворій тайзі. За іронією долі він потрапляє за кілька тисяч кілометрів від батьківщини до української родини, яка вже багато років живе в цих краях. Перед читачами розкриваються подробиці колоритного тайгового життя та промислу місцевих жителів, мальовничі краєвиди та жива природа, що ще не скорилася людині.

Ловля тигрів – найбільш дивне заняття, яким займається нова родина Григорія. Іван Багряний дуже символічно зобразив волелюбних тигрів та полювання на них, провівши паралелі з радянськими репресіями. Тайга також постає в «соковитому» описі Багряного квітучою, вільною та сильною – на противагу злидням, терору й смерті на батьківщині головного героя.

Загалом книга «Тигролови» вражає великою кількістю метафор, порівнянь і зіставлень. За пригодницьким сюжетом репресованого українця прихована драматична доля цілої історичної епохи.

Якщо ви бажаєте скачати «Тигролови» Івана Багряного на нашому сайті, пропонуємо вам скористатися електронними книгами наступних форматів: fb2, txt, epub та rtf. Також вам буде зручно читати онлайн цей твір, який ми надаємо безкоштовно та без реєстрації.

Цитати з книги «Тигролови» Івана Багряного

Ліпше вмирати біжучи, ніж жити гниючи!

В сміливих щастя завжди є!..

"Бог не без милості, козак не без щастя"

подався доганяти без надії догнати.

але – сміливі завжди мають щастя.

Завантажити безкоштовно книгу «Тигролови» Івана Багряного

Рекомендації

Блакитна дитина
Блакитна дитина Анатолій Дімаров
Вершини
Вершини Анатолій Дімаров
Друга планета
Друга планета Анатолій Дімаров

Відгуки на книгу «Тигролови» Івана Багряного