«Тигролови» Іван Багряний

«Тигролови» Іван Багряний

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
2764 переглядів
2764 переглядів

Про книгу «Тигролови» Івана Багряного

Роман «Тигролови» – справжній діамант української літератури XX століття. Ця книга є особливою для Івана Багряного – на прикладі долі головного героя Григорія Многогрішного письменник розповів про своє життя, понівечене радянським тоталітарним режимом. За цей грандіозний роман автор був посмертно нагороджений українською Національною премією імені Т.Г. Шевченка.

Григорій – талановитий інженер-авіаконструктор, але окрім цього – палкий патріот України та людина з твердими моральними устоями та незламним характером. Чоловікові не пощастило – він змушений був жити в нелегкі тридцяті роки минулого століття, коли велетенська тоталітарна махіна ламала характери та в усіх куточках своєї країни встановлювала свої порядки. Саме такі незламні та принципові патріоти ставали «ворогами народу», яких безжально знищували. Серед таких нещасних і опинився Григорій.

Головному герою пощастило – йому вдалося врятуватися. Після арешту він утік з потягу та опинився в самісінькому серці дикої природи – у величній та суворій тайзі. За іронією долі він потрапляє за кілька тисяч кілометрів від батьківщини до української родини, яка вже багато років живе в цих краях. Перед читачами розкриваються подробиці колоритного тайгового життя та промислу місцевих жителів, мальовничі краєвиди та жива природа, що ще не скорилася людині.

Ловля тигрів – найбільш дивне заняття, яким займається нова родина Григорія. Іван Багряний дуже символічно зобразив волелюбних тигрів та полювання на них, провівши паралелі з радянськими репресіями. Тайга також постає в «соковитому» описі Багряного квітучою, вільною та сильною – на противагу злидням, терору й смерті на батьківщині головного героя.

Загалом книга «Тигролови» вражає великою кількістю метафор, порівнянь і зіставлень. За пригодницьким сюжетом репресованого українця прихована драматична доля цілої історичної епохи.

Якщо ви бажаєте скачати «Тигролови» Івана Багряного на нашому сайті, пропонуємо вам скористатися електронними книгами наступних форматів: fb2, txt, epub та rtf. Також вам буде зручно читати онлайн цей твір, який ми надаємо безкоштовно та без реєстрації.

Цитати з книги «Тигролови» Івана Багряного

Ліпше вмирати біжучи, ніж жити гниючи!

В сміливих щастя завжди є!..

"Бог не без милості, козак не без щастя"

подався доганяти без надії догнати.

але – сміливі завжди мають щастя.

Завантажити безкоштовно книгу «Тигролови» Івана Багряного

Рекомендації

Відгуки на книгу «Тигролови» Івана Багряного

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *