«У перетику ходила» Тарас Шевченко

Вірш «У перетику ходила» Тарас Шевченко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
637 переглядів
637 переглядів
[uptolike]

Вiрш «У перетику ходила» Тараса Шевченко

У перетику ходила
По оріхи,
Мірошника полюбила
Для потіхи.
Мельник меле, шеретує,
Обернеться, поцілує
Для потіхи.
У перетику ходила
По опеньки,
Лимаренка полюбила,
Молоденька.
Лимар кичку зашиває,
Мене горне, обнімає,
Молоденьку.
У перетику ходила
Я по дрова
Та бондаря полюбила,
Чорноброва.
Бондар відра набиває,
Мене горне, пригортає,
Чорноброву.
Коли хочеш добре знати,
Моя мати,
Кого будеш попереду
Зятем звати,—
Усіх, усіх, моя мамо,
У неділеньку зятями
Будеш звати.

Аналiз вiрша «У перетику ходила» Тараса Шевченко

Вірш «У перетику ходила» Тарас Шевченко писав за мотивами народних пісень. Він сам з дитинства був знайомий з народною українською творчістю, тому вже у дорослому віці спогади про почуте і свідоме вивчення чогось нового знаходили вихід у його власних віршах. Даний твір поет написав у 1848, а надрукував вже у 1867 році.

У творчому доробку письменника велика кількість віршів серйозних і сумних, але є і жартівливі, і цей віршик саме такий. Ви можете у цьому переконатись, коли самі будете читати вірш «У перетику ходила» Тараса Шевченка українською мовою у нашій віртуальній бібліотеці.

Центральною дійовою особою твору є молода і енергійна українська дівчина, чия врода і легкий характер приваблюють хлопців. У неї грайливий настрій і вона готова до спілкування, флірту і залицянь.

Тільки визначитись красуня ніяк не може, з ким же їй бути, бо постійно у неї новий кавалер з’являється – то мірошник, то бондар, то лимар… І навіть матінці своїй дівчина жартома (чи, можливо, серйозно) каже, що зятів у неї буде багато, бо ж «женихів» назбиралось вже чимало.

У творі відчувається легкість, молодість, веселий настрій. І навіть той факт, що молодиця постійно «мечеться» від одного парубка до іншого, не псує їй репутацію, бо у її віці деяка несерйозність у романтичних стосунках ще дозволяється.

Читайте також усі 👉 Вірші Тараса Шевченка 👈 на нашому книжковому сайті Книгого.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «У перетику ходила» Тараса Шевченко українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «У перетику ходила» Тараса Шевченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *