«У теплі дні збирання винограду…» Максим Рильський

Вірш «У теплі дні збирання винограду…» Максим Рильський

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
824 переглядів
824 переглядів
[uptolike]

Вiрш «У теплі дні збирання винограду…» Максима Рильського

У теплі дні збирання винограду
Її він стрів. На мулах нешвидких
Вона верталась із ясного саду,
Ясна, як сад, і радісна, як сміх.

І він спитав: — Яку б найти принаду,
Щоб привернуть тебе до рук моїх?
Вона ж йому: — Світи щодня лампаду
Кіпріді добрій. — Підняла батіг,

Гукнула свіжо й весело на мулів,
І чутно уші правий з них прищулив,
І знявся пил, немов рожевий дим.

І він потягся, як дитина, радо
І мовив: — Добре бути молодим
У теплі дні збирання винограду.

1922

Аналiз вiрша «У теплі дні збирання винограду…» Максима Рильського

Вірш «У теплі дні збирання винограду…» Максима Рильського просякнутий духом пізнього літа та ранньої осені, як щасливої та радісної пори року. Цікаво, що цей твір належав до персональної лірики письменника, тому він був неймовірно щирим та відкритим, що створює особливий настрій під час прочитання. Більше того, вірш присвячений, в першу чергу, темі кохання, яке для автора є найвищим благом, що було даровано людині. Саме в стані закоханості людина відкриває свою душу.

Не драма вірш написаний в стилі сонету, яким послуговувались ще в Середньовіччі, коли писали про почуття чоловіка до жінки. Так і Рильський описує те, як він відчуває та сприймає це неймовірне почуття. Поезія не позбавлена ліричних образів, через які письменник показує читачеві різни сторони вищезгаданого почуття. Першим і головним образом є молода дівчина, що уособлює щастя та красу, яку неможливо повторити. Почавши читати вірш «У теплі дні збирання винограду…» Максима Рильського українською мовою, важко не побачити інтимність всього твору, який був написаний з неймовірною щирістю.

Ще одним образом є молодий чоловік, що закохується в дівчину. Атмосфера ранньої осені є алюзією на певний період в житті людини – зрілість, коли людина усвідомлює, чого вона хоче від життя. Саме молодості характерне почуття кохання, коли двоє людей бажають поєднати свої життя, так думає і автор.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «У теплі дні збирання винограду…» Максима Рильського українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «У теплі дні збирання винограду…» Максима Рильського

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *