«Українське Альфреско» Ліна Костенко

Вірш «Українське Альфреско» Ліна Костенко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
640 переглядів
640 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Українське Альфреско» Ліни Костенко

Над шляхом, при долині, біля старого граба,
де біла-біла хатка стоїть на самоті,
живе там дід та баба, і курочка в них ряба,
вона, мабуть, несе їм яєчка золоті.

Там повен двір любистку, цвітуть такі жоржини,
і вишні чорноокі стоять до холодів.
Хитаються патлашки уздовж всії стежини,
і стомлений лелека спускається на хлів.

Чиєсь дитя приходить, беруть його на руки.
А потім довго-довго на призьбі ще сидять.
Я знаю, дід та баба — це коли є онуки,
а в них сусідські діти шовковицю їдять.

Дорога і дорога лежить за гарбузами.
І хтось до когось їде тим шляхом золотим.
Остання в світі казка сидить під образами.
Навшпиньки виглядають жоржини через тин…

Аналiз вiрша «Українське Альфреско» Ліни Костенко

Вірш «Українське Альфреско» Ліни Костенко «народився» у 1989 році, а розповідається у ньому про життя двох літніх людей, які добре розуміють, що їм лишається зовсім трохи часу у цьому світі.

Колись ці бабуся і дідусь були молодими, завзятими, мали родину, займались різними справами, встигли і будиночок побудувати, і сад посадити, і ще багато чого хорошого зробити. Але тепер сидять на самоті, дивляться на свій садочок, та й лишень згадують минуле…

У вірші поетеса передає відчуття смутку від того, що зв’язок між поколіннями втрачено, тому й не приходить ніхто до старенького подружжя. А навколо ж така краса… На перший погляд здається, що тут просто ідилія: дідусь і бабуся, гарненька хатинка, дерева, дорога.

Це символи, які письменниця використовує, щоб показати гармонію і затишок, як це роблять художники, малюючи альфреско (так називається фреска, мальована на свіжій штукатурці водяною фарбою). Але від смутку, яким також віє від твору, нікуди не заховатись.

Сумно стає від розуміння, що разом з цими чоловіком і жінкою колись у небуття піде і той затишний, гарний світ, який вони все життя навколо себе створювати. І так шкода, що немає кому прийти, щоб цією красою насолодитись, оцінити її. Так, іноді прибігають сусідські діти, щоб ягід скуштувати, та вони ще занадто малі і нічого не розуміють…

Читайте також усі 👉 Вірші Ліни Костенко 👈 на нашому книжковому сайті Книгого.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Українське Альфреско» Ліни Костенко українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Українське Альфреско» Ліни Костенко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *