«В інші часи. Юні літа у Східній Галичині» Сома Морґенштерн

«В інші часи. Юні літа у Східній Галичині» Сома Морґенштерн

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
635 переглядів
635 переглядів

Про книгу «В інші часи. Юні літа у Східній Галичині» Соми Морґенштерна

Книга «В інші часи. Юні літа у Східній Галичині» – справжня історична енциклопедія Поділля кінця XIX – початку XX століть. Її автор Сома Морґенштерн був очевидцем подій, що мали місце на цих землях в той час, адже він навчався в польській гімназії Тернополя, а також багато часу проводив серед селян. Його батько був сільським управителем, отже, хлопчик досить рано пізнав суспільно-політичні особливості тієї місцевості.

Події, описані в оповіданнях – це важлива частина української історії, яка часто замовчується. Українські, єврейські та польські сплетіння не лише відображають гостроту цієї епохи, а й надають книзі своєрідного колориту.

Починаючи читати онлайн цю строкату працю, розумієш, що всі історії викарбувані з пам’яті автора – він не просто розповідає про найцікавіше та найважливіше, а ділиться спогадами, вкладаючи в кожний образ емоції та почуття. Книга являє собою зібрання невеличких оповідань, написаних легко, жваво та кумедно.

Письменник розповідає про своє дитинство, друзів, з якими він пережив чимало хвилюючих моментів. З особливим захопленням автор описує події різноманітного масштабу, свідком яких він став – селянський страйк, прокладання залізничної колії, вперше зафіксований політ аероплана над Тернополем, приїзд до Галичини скандального цирку…

З перших сторінок збірка «В інші часи. Юні літа у Східній Галичині» занурює в побут тієї епохи. Мовлення, сповнене різними діалектами, пронизує весь твір і створює ефект присутності серед тих історичних реалій. До збірника автор включив словник слів і словосполучень, які можуть бути незрозумілими читачам. Безперечно, ця праця є досить цінною з історичної та краєзнавчої точок зору. Перед нами проходить дорослішання головного героя, його поступове входження до суспільного життя, а також гартування його моральної свідомості. І все це відбувається на тлі подільських сел, що зазнавали багатьох змін.

Якщо вам подобаються краєзнавчі праці з атмосферним описом історичних подій і захоплюючим сюжетом, поспішайте скачати «В інші часи. Юні літа у Східній Галичині» Соми Морґенштерна. Цей збірник оповідань чекає на вас в бібліотеці нашого сайту у форматах fb2, txt, epub та rtf. Усі бажаючі отримають його безкоштовно та без реєстрації.

Рекомендації

Відгуки на книгу «В інші часи. Юні літа у Східній Галичині» Соми Морґенштерна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *