«В інші часи. Юні літа у Східній Галичині» Сома Морґенштерн

«В інші часи. Юні літа у Східній Галичині» Сома Морґенштерн

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Про книгу «В інші часи. Юні літа у Східній Галичині» Сомы Морґенштерн

Книга «В інші часи. Юні літа у Східній Галичині» – справжня історична енциклопедія Поділля кінця XIX – початку XX століть. Її автор Сома Морґенштерн був очевидцем подій, що мали місце на цих землях в той час, адже він навчався в польській гімназії Тернополя, а також багато часу проводив серед селян. Його батько був сільським управителем, отже, хлопчик досить рано пізнав суспільно-політичні особливості тієї місцевості.

Події, описані в оповіданнях – це важлива частина української історії, яка часто замовчується. Українські, єврейські та польські сплетіння не лише відображають гостроту цієї епохи, а й надають книзі своєрідного колориту.

Починаючи читати онлайн цю строкату працю, розумієш, що всі історії викарбувані з пам’яті автора – він не просто розповідає про найцікавіше та найважливіше, а ділиться спогадами, вкладаючи в кожний образ емоції та почуття. Книга являє собою зібрання невеличких оповідань, написаних легко, жваво та кумедно.

Письменник розповідає про своє дитинство, друзів, з якими він пережив чимало хвилюючих моментів. З особливим захопленням автор описує події різноманітного масштабу, свідком яких він став – селянський страйк, прокладання залізничної колії, вперше зафіксований політ аероплана над Тернополем, приїзд до Галичини скандального цирку…

З перших сторінок збірка «В інші часи. Юні літа у Східній Галичині» занурює в побут тієї епохи. Мовлення, сповнене різними діалектами, пронизує весь твір і створює ефект присутності серед тих історичних реалій. До збірника автор включив словник слів і словосполучень, які можуть бути незрозумілими читачам. Безперечно, ця праця є досить цінною з історичної та краєзнавчої точок зору. Перед нами проходить дорослішання головного героя, його поступове входження до суспільного життя, а також гартування його моральної свідомості. І все це відбувається на тлі подільських сел, що зазнавали багатьох змін.

Якщо вам подобаються краєзнавчі праці з атмосферним описом історичних подій і захоплюючим сюжетом, поспішайте скачати «В інші часи. Юні літа у Східній Галичині» Соми Морґенштерна. Цей збірник оповідань чекає на вас в бібліотеці нашого сайту у форматах fb2, txt, epub та rtf. Усі бажаючі отримають його безкоштовно та без реєстрації.

Рекомендації

Небратні
Небратні Макс Кідрук
Демократія
Демократія Кондолиза Райс

Відгуки на книгу «В інші часи. Юні літа у Східній Галичині» Сомы Морґенштерн