«Вечори на хуторі біля Диканьки (Вечорниці на хуторі біля Диканьки)» Микола Гоголь

«Вечори на хуторі біля Диканьки (Вечорниці на хуторі біля Диканьки)» Микола Гоголь

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
2861 переглядів
2861 переглядів
[uptolike]

Короткий зміст книги «Вечори на хуторі біля Диканьки (Вечорниці на хуторі біля Диканьки)» Миколи Гоголя (анотація)

“Вечорниці на хуторі під Диканькою” – це масштабне літературне полотно, зіткане з колоритних українських традицій, слов’янської міфології, світлого гумору та мальовничої природи. Коли Микола Гоголь створював цей шедевр у дев’ятнадцятому столітті, ще не існувало Української держави – наші землі називалися Малоросією. Проте письменник з надзвичайним патріотизмом, ніжністю й натхненням говорить про свій край та описує його життя. Безумовно, він збагатив українську літературну скарбницю своїми яскравими творами, навіть незважаючи на те, що писав російською мовою.

До збірки “Вечорниці на хуторі під Диканькою” ввійшли повісті та оповідання, що затягують до світу українського фольклору. На сторінках книги читач зустрічається з русалками й чортами, відьмами й демонами, привидами й чаклунами…

Починаючи читати ці оповідання, відчуваєш одночасно страх і неймовірне бажання водити хороводи й співати разом із сільськими парубками і дівчатами. Легкість, співоча мова, душевний гумор і… страшні легенди, від яких з’являються мурашки – навіть такі суперечливі моменти органічно поєднані у творах видатного письменника. Важко знайти ту межу, де закінчується чарівництво та починається реальне життя – це все тісно переплелося у строкатому візерунку.

Персонажі оповідань Миколи Васильовича – звичайні селяни, що вірять у потойбічні сили та постійно бачать якусь магію. Вони лякають одне одного розповідями про загадкову червону свитку, шукають квітку папороті серед лісової нечисті, намагаються обхитрити чорта. Нечиста сила в цій книзі – головний персонаж.

Микола Гоголь показує її в зовсім різних ситуаціях – то в безглуздих і смішних, то в страшних і моторошних. І тут розкривається основна ідея творчості видатного письменника – зло і основна біда криються не в покійниках або русалках, а всередині людині. Автор зачіпає злободенні й болючі теми вірності і зради, мужності й боягузтва, благородства й підлості, великодушності й користолюбства.

Якщо ви скучили за атмосферною книгою з барвистою мовою справжнього художника слова, та сюжетами, що беруть за душу, вам обов’язково треба скачати збірку “Вечорниці на хуторі під Диканькою”. І не забувайте, що класичну літературу треба перечитувати багато разів – від цього твори стають ще багатшими.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Вечори на хуторі біля Диканьки (Вечорниці на хуторі біля Диканьки)» Миколи Гоголя українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на книгу «Вечори на хуторі біля Диканьки (Вечорниці на хуторі біля Диканьки)» Миколи Гоголя

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *