«Вечорниці на хуторі під Диканькою» Микола Гоголь

«Вечорниці на хуторі під Диканькою» Микола Гоголь

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
926 переглядів
926 переглядів

Про книгу «Вечорниці на хуторі під Диканькою» Миколи Гоголя

“Вечорниці на хуторі під Диканькою” – це масштабне літературне полотно, зіткане з колоритних українських традицій, слов’янської міфології, світлого гумору та мальовничої природи. Коли Микола Гоголь створював цей шедевр у дев’ятнадцятому столітті, ще не існувало Української держави – наші землі називалися Малоросією. Проте письменник з надзвичайним патріотизмом, ніжністю й натхненням говорить про свій край та описує його життя. Безумовно, він збагатив українську літературну скарбницю своїми яскравими творами, навіть незважаючи на те, що писав російською мовою.

До збірки “Вечорниці на хуторі під Диканькою” ввійшли повісті та оповідання, що затягують до світу українського фольклору. На сторінках книги читач зустрічається з русалками й чортами, відьмами й демонами, привидами й чаклунами…

Починаючи читати ці оповідання, відчуваєш одночасно страх і неймовірне бажання водити хороводи й співати разом із сільськими парубками і дівчатами. Легкість, співоча мова, душевний гумор і… страшні легенди, від яких з’являються мурашки – навіть такі суперечливі моменти органічно поєднані у творах видатного письменника. Важко знайти ту межу, де закінчується чарівництво та починається реальне життя – це все тісно переплелося у строкатому візерунку.

Персонажі оповідань Миколи Васильовича – звичайні селяни, що вірять у потойбічні сили та постійно бачать якусь магію. Вони лякають одне одного розповідями про загадкову червону свитку, шукають квітку папороті серед лісової нечисті, намагаються обхитрити чорта. Нечиста сила в цій книзі – головний персонаж.

Микола Гоголь показує її в зовсім різних ситуаціях – то в безглуздих і смішних, то в страшних і моторошних. І тут розкривається основна ідея творчості видатного письменника – зло і основна біда криються не в покійниках або русалках, а всередині людині. Автор зачіпає злободенні й болючі теми вірності і зради, мужності й боягузтва, благородства й підлості, великодушності й користолюбства.

Якщо ви скучили за атмосферною книгою з барвистою мовою справжнього художника слова, та сюжетами, що беруть за душу, вам обов’язково треба скачати збірку “Вечорниці на хуторі під Диканькою”. І не забувайте, що класичну літературу треба перечитувати багато разів – від цього твори стають ще багатшими.

Завантажити безкоштовно книгу «Вечорниці на хуторі під Диканькою» Миколи Гоголя

Рекомендації

Відгуки на книгу «Вечорниці на хуторі під Диканькою» Миколи Гоголя

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *