«Великі проводи» Пантелеймон Куліш

«Великі проводи» Пантелеймон Куліш

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
2010 переглядів

Короткий зміст книги «Великі проводи» Пантелеймона Куліша (анотація)

Пантелеймон Куліш – визнаний український прозаїк, поет, драматург, етнограф, перекладач, історик, літературний критик та активний громадський діяч, який увійшов до класики літератури XVIII століття. В його творах можна побачити відверту критику козацького та селянського повстанського руху та відстоювання думки щодо негативного впливу діяльності козаків на розвиток української державності й культури. Поема «Великі проводи» – один з найяскравіших прикладів його сміливої соціально-політичної творчості.

Головний герой книги отаман Голка – заповзятий козак, харизматичний ватажок панцерного полку, який вміє надихнути своїх підлеглих на будь-яку військову справу. Високо цінуючи честь бути командиром, молодий чоловік готовий заради князя Яреми на завдання будь-якої складності. Проте не стерпів амбітний Богдан Хмельницький, що пан Голка, співпрацюючи з польською шляхтою, затьмарив його своєю славою серед українців. Не за горами повстання козаків, які перейшли на бік Хмельницького, зрадивши свого ватажка через жадобу грошей і влади…

У книзі «Великі проводи» письменник розкриває справжню сутність запорізького козацтва, їхнє засліплення помстою та агресивну войовничість. Куліш наголошував, що козаки були сміливими воїнами, проте зовсім не зважали на милосердя та піклування про мирне населення.

Нескінченні грабунки були звичним способом життя українських вояків – ними ставали в основному бурлаки та гайдамаки. Розподіляючи сфери впливу, нерідко вони сперечалися за владу та здобич, влаштовуючи внутрішні війни. Описуючи подібні сцени у своїх творах, автор керувався історичними матеріалами діяльності українського козацтва, які ретельно збирав та досліджував не один рік.

Починаючи читати онлайн цю яскраву книгу, насолоджуєшся поетичністю українського слова та багатством мови. Ця поема нагадує пісню – настільки милозвучні її рядки, прикрашені фольклорними вставками. Ви можете скачати «Великі проводи» Пантелеймона Куліша в нашій електронній бібліотеці безкоштовно та без реєстрації, обравши будь-який з наступних форматів – fb2, txt, epub або rtf.


Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «Великі проводи» Пантелеймона Куліша та насолоджуватися нею.

Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «Великі проводи» Пантелеймона Куліша: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.

Якщо ви є правовласником книги «Великі проводи» Пантелеймона Куліша і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.

Скачати безкоштово книгу «Великі проводи» Пантелеймона Куліша українською мовою

Рекомендації

Відгуки на книгу «Великі проводи» Пантелеймона Куліша

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *