«Великі проводи» Пантелеймон Куліш

«Великі проводи» Пантелеймон Куліш

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
813 переглядів
813 переглядів

Про книгу «Великі проводи» Пантелеймона Куліша

Пантелеймон Куліш – визнаний український прозаїк, поет, драматург, етнограф, перекладач, історик, літературний критик та активний громадський діяч, який увійшов до класики літератури XVIII століття. В його творах можна побачити відверту критику козацького та селянського повстанського руху та відстоювання думки щодо негативного впливу діяльності козаків на розвиток української державності й культури. Поема «Великі проводи» – один з найяскравіших прикладів його сміливої соціально-політичної творчості.

Головний герой книги отаман Голка – заповзятий козак, харизматичний ватажок панцерного полку, який вміє надихнути своїх підлеглих на будь-яку військову справу. Високо цінуючи честь бути командиром, молодий чоловік готовий заради князя Яреми на завдання будь-якої складності. Проте не стерпів амбітний Богдан Хмельницький, що пан Голка, співпрацюючи з польською шляхтою, затьмарив його своєю славою серед українців. Не за горами повстання козаків, які перейшли на бік Хмельницького, зрадивши свого ватажка через жадобу грошей і влади…

У книзі «Великі проводи» письменник розкриває справжню сутність запорізького козацтва, їхнє засліплення помстою та агресивну войовничість. Куліш наголошував, що козаки були сміливими воїнами, проте зовсім не зважали на милосердя та піклування про мирне населення.

Нескінченні грабунки були звичним способом життя українських вояків – ними ставали в основному бурлаки та гайдамаки. Розподіляючи сфери впливу, нерідко вони сперечалися за владу та здобич, влаштовуючи внутрішні війни. Описуючи подібні сцени у своїх творах, автор керувався історичними матеріалами діяльності українського козацтва, які ретельно збирав та досліджував не один рік.

Починаючи читати онлайн цю яскраву книгу, насолоджуєшся поетичністю українського слова та багатством мови. Ця поема нагадує пісню – настільки милозвучні її рядки, прикрашені фольклорними вставками. Ви можете скачати «Великі проводи» Пантелеймона Куліша в нашій електронній бібліотеці безкоштовно та без реєстрації, обравши будь-який з наступних форматів – fb2, txt, epub або rtf.

Завантажити безкоштовно книгу «Великі проводи» Пантелеймона Куліша

Рекомендації

Відгуки на книгу «Великі проводи» Пантелеймона Куліша

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *