«Весна» Афанасій Фет

Вірш «Весна» Афанасій Фет

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
709 переглядів
709 переглядів

Вiрш «Весна» Афанасія Фета

І

Я прийшов до тебе, мила,
Розказать, що сонце встало,
Що його живуща сила
В листі променем заграла, —

І у лісі щохвилини
Кожна брунька оживає,
I лунає спів пташиний,
I нове життя буяє;

Що до тебе з тим же палом
Б’ється серце, ллється мова,
Що душа, пойнята шалом,
Вся тобі служить готова,

Що на мене повіває
Щастя, радість відусюди…
Щo співатиму — не знаю,
Але співів — повні груди!

II

Сонця промінь палкий грав на липах в садку,
Рисувала ти щось на блискучім піску.
Я думкам оддавався, я вірив весні, —
Але ти не сказала ні слова мені.

Я давно відгадав, що моя ти була,
Що для мене ти щастя своє віддала.
“Сталось так, — я казав, — не по нашій вині!”
Ти ж нічого на це не сказала мені.

Я стогнав, я благав, що не слід нам кохать,
Що нам треба в минулому все занедбать,
Що в прийдешнім цвітуть всі права красоти,-
I нічого мені не відмовила ти.

Я очей не відводив од тебе в труні:
Згаслу тайну хотілось пізнати мені,
На лиці твоїм вирок для себе знайти,-
I нічого… нічого не мовила ти.

Перекладач: М.Вороний

Аналiз вiрша «Весна» Афанасія Фета

Вірш «Весна» Афанасія Фета розповідає ліричну історію, у якій краса природи, яка пробуджується і перероджується, переплітається з красою почуттів, які живуть у серці головного героя.

У творчості поета тема природи, а особливо весни, займає важливе місце. Описуючи процеси, що відбуваються, коли одна пора року змінює іншу, він виражає не лише своє уміння помічати дрібниці і тонко відчувати настрій природи, а й власні переживання та емоції.

Коли ви будете читати вірш «Весна» Афанасія Фета, то уже з перших рядків відчуєте той подих життя, який хотів передати автор. Усе починається з опису ранку, коли сонце вже зійшло і обігріло кожен листочок, а у лісі чути пташиний спів. Так само і почуття у серці ліричного героя пробуджуються і дають йому сили для майбутніх звершень. Він готовий на будь-які подвиги, аби тільки кохана була з ним.

Дане поетичне творіння розділене на дві частини – у першій автор увагу приділяє саме природі, а вже у другій говорить про кохання. Використовуючи анафори, метафори та епітети, поет наповнює віршовані рядки життям, відчуттям свіжості і краси.

З ніжністю і захопленням він описує те, що бачить навколо себе у цей прекрасний і свіжий ранок. Така бурхливість почуттів не бентежить героя, він просто насолоджується, радіє і прагне поділитись емоціями з коханою.


Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «Весна» Афанасія Фета та насолоджуватися нею.

Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «Весна» Афанасія Фета: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.

Якщо ви є правовласником книги «Весна» Афанасія Фета і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Весна» Афанасія Фета

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *