«Вітер віє-повіває» Тарас Шевченко

Вірш «Вітер віє-повіває» Тарас Шевченко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
501 переглядів
501 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Вітер віє-повіває» Тараса Шевченко

Вітер віє-повіває,
По полю гуляє.
На могилі кобзар сидить
Та на кобзі грає.

Кругом його степ, як море
Широке, синіє,
За могилою могила,
А він тілько мріє.

Сивий ус, стару чуприну
Вітер розвіває,
То приляже та послуха,
Як кобзар співає.

Аналiз вiрша «Вітер віє-повіває» Тараса Шевченко

Українська літературна творчість має багато іпостасей, зокрема в пейзажній ліриці. Вона надихає і сьогодні, адже людей, що жили століття тому, оточувала та сама прекрасна українська природа. В цьому можна переконатись, читаючи вірш «Вітер віє-повіває» Тараса Шевченка, що заклав між рядків свого твору численні символи.

Невеликий розмір всього тексту не робить його менш величним, адже письменник є Кобзарем української літератури, що вмів словом передати те, що відчували сотні тисяч людей, які жили в Україні. На долю останньої випало чимало горя, про яке також розповідає Шевченко.

В центрі ліричного твору – хрестоматійний герой шевченківської прози, а саме старий кобзар, що грає на кобзі. Цей образ проходить наскрізною лінією через більшість творів письменника і ця поезія не стала виключенням. Кобзар в творі глибоко сумний, адже його серце охопила туга, бо сидить він на могилі тих, хто колись боровся за суспільну волю та щастя.

Тужливі думки ліричного героя розкриваються читачеві на фоні широкого степу, що теж є образом. Він уособлює в собі волелюбність народу, що схожий до вітру, який гуляє широким полем своєї країни. Згадана могила – ціна, яку платить кожен народ в своїй боротьбі за волю, а такі, як кобзар, є тією безцінною пам’яттю, яку ніхто не має право забути.

Систему символів Шевченка підкріплюють використані ним художні засоби. Мова йде як про епітети, так і про уособлення, зокрема вітру, якому автор надає людських рис. Також варто згадати порівняння та повтори, що наближують текст до народної пісні, які зазвичай і співали Кобзарі. Все це складається в велику картину української історії, яку письменник зміг передати через кожному зрозумілі образи та символи.

Читайте також усі 👉 Вірші Тараса Шевченка 👈 на нашому книжковому сайті Книгого.

Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Вітер віє-повіває” Тараса Шевченка українською мовою абсолютно безкоштовно.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Вітер віє-повіває» Тараса Шевченко українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Вітер віє-повіває» Тараса Шевченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *