«Вітер з України» Павло Тичина

«Вітер з України» Павло Тичина

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
1282 переглядів
1282 переглядів

Про книгу «Вітер з України» Павла Тичини

Книга «Вітер з України» – лірична збірка Павла Тичини, до якої увійшли вірші поета, написані на початку двадцятих років минулого століття. Твори Тичини присвячені не лише романтичній тематиці, а й болючим соціальним питанням, одним з яких був голодомор початку двадцятих років.

Відомо, що поет згодом став співцем радянської ідеології, возвеличуючи у своїй поезії соціалістичний устрій. Проте, починаючи читати онлайн книгу «Вітер з України» Павла Тичини українською мовою, одразу відчуваєш, що в ній панують зовсім інші настрої. Поет з притаманною йому емоційністю журиться за долею України, поєднуючи громадянські мотиви з витонченою романтикою «сонячних кларнетів».

Одночасно ця збірка стала переломним моментом у творчості автора – вона була останнім яскравим вираженням поетичного таланту Тичини, який, на думку видатних українських митців Василя Стуса та Євгена Маланюка, був похований під
пропагандисько-агітаторським стилем.

Сам Павло Григорович натякав, що пізніше він маскувався для сталінської влади та говорив про свою ранню творчість з особливим натхненням. Цей «кларнетизм» – особливий різновид символізму – простежується і в багатьох віршах цього збірника.

Поспішайте скачати книгу «Вітер з України» Павла Тичини на нашому порталі у найбільш розповсюджених форматах fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (єпаб), обравши будь-який з них безкоштовно, без реєстрації та sms (смс).

Завантажити безкоштовно книгу «Вітер з України» Павла Тичини

Рекомендації

Відгуки на книгу «Вітер з України» Павла Тичини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *