«Володар Мух» Вільям Ґолдинґ

«Володар Мух» Вільям Ґолдинґ

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
2462 переглядів
2462 переглядів

Про книгу «Володар Мух» Вільяма Ґолдинґа

Книга «Володар мух» – масштабне пригодницько-апокаліптичне полотно, що побачило світ всередині минулого століття й досі продовжує залишатися одним з найлегендарніших класичних творів через його актуальність і сюжетну напруженість. Ця грандіозна праця була двічі екранізована та принесла автору Нобелівську премію з літератури.

Вільям Ґолдинґ показав страшну правду про те, що керує нашими вчинками, коли вони не стримуються нормами суспільства. Цей роман можна вважати своєрідним літературно-соціальним експериментом, адже герої книги опинилися в закритому просторі, де зручно спостерігати за їхньою поведінкою, намірами, думками.

Через жахливу авіакатастрофу хлопці різного віку опиняються на безлюдному острові. Спочатку в їхніх серцях пробуджується бажання налагодити побут, щоб їхнє життя мало чим відрізнялося від цивілізації. Вони створюють свою низку суспільних правил, обирають керівника та розподіляють між собою обов’язки. Проте такий порядок був зруйнований дуже скоро, і в новому «суспільстві» запанували хаос і жорстокість.

В романі «Володар мух» показана темна сутність людської душі. У звичайних умовах, до яких ми звикли, нас стримують батьки та їхні зауваження, суспільні норми та охоронці закону. Проте безлюдний острів вільний від усіх цих надбань цивілізації. І одразу в підсвідомості кожного «робінзона» пробуджується агресивний звір, який прагне виживати та самостверджуватися будь-якою ціною. А якщо таких звірів багато, це вже не життя, а справжнє пекло.

Письменник недаремно обрав для свого сюжету саме дітей. Як відомо, дитяча жорстокість та агресія можуть вражати своїми масштабами. Цікаво прослідкувати за поведінкою дітей різного віку – молодшого шкільного, підліткового, юнацького. Ця книга наштовхує на глибокі роздуми щодо правильної системи виховання, адже ми нерідко стикаємося з такими ситуаціями, коли дорослі не бачать своїх дітей та не мають можливості впливати на них.

Наш сайт надає можливість скачати «Володар мух» Вільяма Ґолдинґа безкоштовно та без реєстрації. Ми пропонуємо вам найзручніші формати для скачування роману – fb2, txt, epub та rtf. Також ви можете читати онлайн цей легендарний роман у нашій електронній бібліотеці.

Цитати з книги «Володар Мух» Вільяма Ґолдинґа

— Правила! — крикнул Ральф — Ты нарушаешь правила!

— Ну и что?

Ральф взял себя в руки.

— А то, что, кроме правил, у нас ничего нет.

Все всегда оказываются не такими, как от них ждешь.

Если лицо совершенно меняется от того, сверху ли или снизу его осветить, – чего же стоит лицо? И чего все вообще тогда стоит?

Они шагали рядом – два мира чувств и понятий, неспособные сообщаться.

Завантажити безкоштовно книгу «Володар Мух» Вільяма Ґолдинґа

Рекомендації

Відгуки на книгу «Володар Мух» Вільяма Ґолдинґа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *