«Ворошиловград» Сергій Жадан

«Ворошиловград» Сергій Жадан

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
5100 переглядів
5100 переглядів

Про книгу «Ворошиловград» Сергія Жадана

Сергій Жадан – один з найталановитіших письменників сучасності. Його неординарний авторський стиль з відвертою манерою називати речі своїми іменами приголомшує і приваблює, допомагає зазирнути у самісіньку глибину. Книга “Ворошиловград” – це спогади про “лихі дев’яності” у поєднанні з внутрішньою еволюцією головного героя.

Сюжет твору – звичайна життєва драма. Головний герой Герман Корольов працює в Харкові на фірмі зі сумнівною репутацією. Він – один з тих людей, які пливуть по життю, не ставлячи перед собою високих цілей і не замислюючись про завтрашній день. Але все змінилося в один момент.

Герману стає відомо, що його старший брат, володар невеликого бізнесу, раптово зник, а на його майно претендує місцева мафія. Приїхавши до рідного Донбасу, головний герой вирішив захищати свою автозаправку. Залишившись у місті свого дитинства, чоловік пропустив крізь себе багато спогадів та емоцій, зрозумівши, які життєві цінності є справжніми.

“Ворошиловград” – надзвичайно колоритний та атмосферний твір. Мова автора образна і багата, зворушливий опис кукурудзяних полів, пильних доріг, старих домівок, провінційних площ породжує в душі те саме відчуття рідної землі, яке охопило головного героя. Сюди хочеться повернутися, навіть якщо ти живеш у великому та успішному місті. І не тільки повернутися, а захистити свою пам’ять, своїх друзів. Книгу “Ворошиловград” варто скачати (безкоштовно у форматах fb2, txt, epub, rtf) чи прочитати онлайн, щоб перейнятися глибиною поняття “батьківщина”.

Книга “Ворошиловград” – це картина Донбасу в пострадянські часи. Промислова “артерія” країни стала занепадати. Безробіття, алкоголізм, рекет, беззаконня, стрілянина – далеко не повний набір того, що спіткало нашу країну в дев’яності роки минулого століття. Автору вдалося передати дух тієї непростої епохи, показати відчай людей, їхні спроби хапатися за будь-які можливості вижити.

Сергій Жадан написав дивний твір про дивних людей, які здійснюють дивні вчинки. Жанр магічного реалізму знайшов тут яскраве відображення. Починаючи читати повість, іноді вважаєш, що потрапив до іншого виміру, де людьми керують незрозумілі емоції та мотиви.

Обережно! Ненормативна лексика!

Цитати з книги «Ворошиловград» Сергія Жадана

Всі ми хотіли стати пілотами. Більшість із нас стали лузерами.

– Ти ж, мабуть, хотіла поїхати? Що тебе тут може тримати?

– Ну як що? – відповіла вона подумавши. – Завжди є речі, котрі нас тримають.

– Ну послухай, тримає, як правило, впевненість у завтрашньому дні. В тебе є впевненість у завтрашньому дні?

– Ні, – призналась вона, – немає. Але в мене є впевненість у дні вчорашньому. Іноді вона теж тримає.

* Головне – мир в душі. І ноги в теплі.

Ми, Гєра, тут всі разом, розумієш? Я знаю, про що говорю. Справа не в церкві і не в наркотиках. Справа у відповідальності. Та вдячності. Якщо в тебе це є – маєш шанс померти не останньою скотиною.

Скачати безкоштово книгу «Ворошиловград» Сергія Жадана

Рекомендації

Відгуки на книгу «Ворошиловград» Сергія Жадана

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *