«Все те незриме світло» Ентоні Дорр

«Все те незриме світло» Ентоні Дорр

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
4821 переглядів
4821 переглядів

Про книгу «Все те незриме світло» Ентоні Дорра

Книга “Все те незриме світло” – хвилюючий твір сучасного американського письменника Ентоні Дорра, який одразу став міжнародним бестселером та лауреатом Пулітцерівської премії. Автор зачіпає найболючішу тему всіх часів – війна та її вплив на людські долі.

Вони народилися в різних країнах, проте їх об’єднала єдина біда – війна, що змусила їх рухатися назустріч одне одному. Сліпа французька дівчинка на ім’я Марі-Лора та хлопчик-сирота з промислового району Німеччини Вернер – у кожного з них був свій шлях, свої прагнення та сподівання. І одного разу вони зустрілися. Кожен з них вчився виживати, як міг, проте не завжди була можливість протистояти бруду, в яке занурювало їх життя. Їхня зустріч була необхідною, щоб зрозуміти – є дещо сильніше, ніж просто смерть і життя.

Ентоні Дорр пропонує читачам замислитися над неоднозначністю моральних пошуків. Особливо це видно на прикладі Вернера – маленького генія, який дуже добре розбирався в техніці та радіоелектроніці. Опинившись на фронті, він став одним з найвідданіших борців за гітлерівську ідею та безжально знищував радянських партизан.

Зовсім в іншій ситуації опинилася Марі-Лора, батько якої потрапив до концтабору. Неможливо без сліз читати, як дівчинка отримувала від найріднішої людини листи й щиро вірила, що все, що батько розповідав про своє нормальне й спокійне життя – чиста правда.

Книга “Все те незриме світло” – це погляд на світ в зовсім різних площинах. Незряча дівчинка не відділяє реальність від фантазії – вона живе своїми ідеалами і сподіваннями, і вогник в її серці не згасила навіть жорстока війна. Кінцівка твору змушує замислитися над головними людськими цінностями, яким не слід зраджувати, що б не траплялося. Ледь вловиме кохання, що промайнуло майже незримим світлом – доказ того, що життя продовжується, навіть якщо воно зруйноване війною.

Ентоні Дорр написав твір не стільки про війну, скільки про магію внутрішнього світу людини. Перетинаючи життєві стежки персонажів, блукаючи часовими лабіринтами, не можеш залишитися байдужим до цього строкатого візерунку, створеного людськими долями. Книгу “Все те незриме світло” варто скачати (безкоштовно у форматах fb2, txt, epub, rtf) чи прочитати онлайн, щоб зрозуміти справжню цінність життя й знайти в собі сили сміливо рухатися в його обійми.

Цитати з книги «Все те незриме світло» Ентоні Дорра

Надо жить, как улитка, – от мгновения до мгновения, по сантиметрику.

Откройте глаза и спешите увидеть что можете, пока они не закрылись навеки.

Упасть – не позор. Позор – не встать.

– Как это – не важно? Я хочу стать инженером, ты – изучать птиц. Бродить по болотам, как тот американский художник. Зачем вообще все, если не для того, чтобы стать кем хочется?

Тишина. На деревьях за окном Фредерика висит нездешний фонарь.

– Твоя беда, Вернер, – говорит Фредерик, – что ты до сих пор веришь, будто сам распоряжаешься своей жизнью.

Скачати безкоштово книгу «Все те незриме світло» Ентоні Дорра

Рекомендації

Відгуки на книгу «Все те незриме світло» Ентоні Дорра

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *