«Виходжу в сад, він чорний і худий» Ліна Костенко

Вірш «Виходжу в сад, він чорний і худий» Ліна Костенко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
523 переглядів
523 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Виходжу в сад, він чорний і худий» Ліни Костенко

Виходжу в сад, він чорний і худий,
йому вже ані яблучко не сниться.
Шовковий шум танечної ходи
йому на згадку залишає осінь.

В цьому саду я виросла, і він
мене впізнав, хоч довго придивлявся.
В круговороті нефатальних змін
він був старий і ще раз обновлявся.

І він спитав: — Чого ти не прийшла
у іншу пору, в час мого цвітіння?

А я сказала: — Ти мені один
о цій порі, об іншій і довіку.

І я прийшла не струшувать ренклод
і не робить з плодів твоїх набутку.
Чужі приходять в час твоїх щедрот,
а я прийшла у час твойого смутку.

Оце і є усі мої права.
Уже й зникало сонце за горбами —
сад шепотів пошерхлими губами
якісь прощальні золоті слова…

Аналiз вiрша «Виходжу в сад, він чорний і худий» Ліни Костенко


Вірш «Виходжу в сад, він чорний і худий» Ліна Костенко – це роздуми поетеси про те, як швидко минає час, а разом з ним і людське життя. Коли людина тільки народжується, у неї попереду довгий шлях, і в дитинстві час сприймається інакше. А подорослішавши, вона починає розуміти, що дні, які колись здавались нескінченно довгими, насправді пролітають стрімко, складаючись у місяці і роки, які здають вже лиш миттєвостями.

Письменниця наголошує на тому, що людині варто вчитись цінувати кожну мить свого життя. Бо колись прийде такий час, коли спогади про минуле будуть єдиним, що вона матиме цінного.

Сад, про який йдеться у вірші, уособлює в собі образ часу і тої швидкості, з якою він минає. Лірична героїня твору приходить у цей сад, але вигляд він має вже не такий квітучий і прекрасний, хоча колись був саме таким.

Нехай він «чорний і худий», та для неї він важливий у будь-якому вигляді. Можливо, колись хтось інший приходив сюди у часи його розквіту, але то були люди, які хотіли щось отримати для себе, а героїні ж нічого не потрібно від нього.

Вона просто любить його, тому й приходить тоді, коли він стоїть у смутку і вже нікому нічого дати не може. А сад ніби й справді відчуває, що до нього звертаються з любов’ю, тому збирає останні сили і «шепоче» прощальні слова – теплі, добрі, золоті…

Читайте також усі 👉 Вірші Ліни Костенко 👈 на нашому книжковому сайті Книгого.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Виходжу в сад, він чорний і худий» Ліни Костенко українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Виходжу в сад, він чорний і худий» Ліни Костенко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *