«Якось-то йдучи уночі» Тарас Шевченко

Вірш «Якось-то йдучи уночі» Тарас Шевченко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
302 переглядів
302 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Якось-то йдучи уночі» Тараса Шевченко

Якось-то йдучи уночі
Понад Невою… та, йдучи,
Міркую сам-таки з собою:
«Якби-то,— думаю,— якби
Не похилилися раби…
То не стояло б над Невою
Оцих осквернених палат!
Була б сестра, і був би брат,
А то… нема тепер нічого…
Ні бога навіть, ні півбога.
Псарі з псарятами царять,
А ми, дотепні доїжджачі,
Хортів годуємо та плачем».
Отак-то я собі вночі,
Понад Невою ідучи,
Гарненько думав. І не бачу,
Що з того боку, мов із ями,
Очима лупа кошеня —
А то два ліхтаря горять
Коло апостольської брами.
Я схаменувся, осінивсь
Святим хрестом і тричі плюнув
Та й знову думать заходивсь
Про те ж таки, що й перше думав.

Аналiз вiрша «Якось-то йдучи уночі» Тараса Шевченко

Вірш «Якось-то йдучи уночі» Тараса Шевченка було написано, як вказано у «Більшій книжці», 13 листопада 1860 року. Надруковано твір уперше було у 1876. Це один з ліричних віршів класика на політичну тематику. У рядках, які він написав, поет виражає своє осудження рабства і покори, водночас розмірковуючи про революційні події, які є ознакою непокори людей і їх бажання щось змінювати.

Шевченко описує момент, коли він йде «понад Невою» і розмірковує про те, що бачить навколо. Поет упевнений, що самодержавство існує лише з однієї причини – бо люди стали рабами і не чинять спротиву.

Звісно, є й революціонери, але кожного такого відчайдуха, який починає активно діяти і закликати до того ж самого інших, можуть відправили до Петропавловської фортеці, яку Тарас Григорович також бачить вдалині.

Образ муру мав би зупиняти думки, бо нікому ж не хочеться опинитись за гратами, але Шевченка налякати було не так вже й просто. Він не боявся власних роздумів, а його переконання лишались непохитними за будь-яких умов, про що свідчать останні рядки твору.

Пропонуємо читати вірш «Якось-то йдучи уночі» Тараса Шевченка українською мовою у нас на веб-сайті і дізнаватись ще більше цікавинок про великого класика і події, які ставали натхненням для створення його безцінних поетичних творів.

Читайте також усі 👉 Вірші Тараса Шевченка 👈 на нашому книжковому сайті Книгого.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Якось-то йдучи уночі» Тараса Шевченко українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Якось-то йдучи уночі» Тараса Шевченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *