«Ярославна» Валентин Лукич Чемерис

«Ярославна» Валентин Лукич Чемерис

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
741 переглядів
741 переглядів

Про книгу «Ярославна» Валентина Лукича Чемериса

Валентин Лукич Чемерис – видатний український письменник XX-XXI століть, автор багатьох історичних, фантастичних і побутових романів, соціально-політичних досліджень і гуморесок. Його книга «Ярославна» – хвилююча розповідь про Київську Русь часів правління Ігоря Святославовича та його вірну дружину Єфросинію Ярославну. Княжі міжусобиці, яскраво представлені у романі – не лише сумна, кривава історія, а натяк на сучасну Україну та загрозу її національній цілісності.

Страшні то були часи – постійні набіги кочових племен і безперервні війни. Якщо ти не завойовуєш, то завоюють тебе. Князівське правління вимагало, щоб дружина правителя не лише розділяла з ним всі прикрощі небезпечного життя, а й була вірною помічницею. Ярославна, донька галицького князя Ярослава Осмомисла, вважається однією з найвидатніших постатей давньоруської історії. Вона є однією з головних героїнь «Слова о полку Ігоревім» та прикладом мужності, відчайдушності й подружньої вірності.

На перший план у романі «Ярославна» виходить невдалий похід князя Ігоря на половців. Незважаючи на міцність і масштаби давньоруських воїнів, військо Ігоря Святославовича було розбито вщент, а самого князя забрали до полону. Тоді Ярославна, знаходячись у Путивлі, зрозуміла, що життя її чоловіка добігає кінця. Плач Ярославни на валах Путивля став одним з найбільш хвилюючих моментів давньої історії та посів особливе місце у «Слові о полку Ігоревім».

Якщо ви хочете зануритися в історію нашої держави XII століття та пройнятися духом тих часів, радимо читати онлайн цю неймовірно колоритну книгу. Навіть у назвах глав автор використав поетичну манеру з історичним присмаком, цитуючи деякі рядки зі «Слова…». Окрім політичних складнощів Київської Русі, у романі розкрито деталі особистого життя Ярославни, її емоції та почуття, непрості перипетії її долі та дивний характер цієї жінки.

Ви можете скачати «Ярославна» Валентина Лукича Чемериса в нашій віртуальній бібліотеці безкоштовно та без реєстрації. Ми підготували для вас кілька форматів електронних книг – fb2, txt, epub та rtf.

Завантажити безкоштовно книгу «Ярославна» Валентина Лукича Чемериса

Рекомендації

Відгуки на книгу «Ярославна» Валентина Лукича Чемериса

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *