«Їздить трактор по городу» Оксана Салюк

Вірш «Їздить трактор по городу» Оксана Салюк

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
372 переглядів
372 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Їздить трактор по городу» Оксани Салюк

Їздить трактор по городу,
У причепі возить воду
Для капусти та для дині,
Для цибульки-господині.

Заховались під листочки
Зелененькі огірочки.
Досить зранку їм роси,
Щоб умитись та рости.

Жовта диня невеличка
На городі миє личко,
І водичку п’є охоче,
Дорости до сонця хоче.

Помаранчева морквиця –
Дуже ладна молодиця,
Миє свою косу-гичку,
Любить морквочка водичку.

Зажурились буряки –
Розрослися будяки.
Є у них погана звичка –
Там рости, де є водичка.

Розлютився пан гарбуз:
Хто із нас не боягуз,
Помикає будяки,
Щоби росли буряки?..

Усміхнулася квасоля:
То у мене така доля,
Прополю бур’ян гарненько –
Буде грядочка чистенька.

Обізвався старий біб:
Щоби їсти білий хліб,
Щодня треба працювати,
Город, грядки поливати.

Їздить трактор по городу,
У причепі возить воду
Для капусти та для дині, |
Для цибульки-господині. | (2)

Аналiз вiрша «Їздить трактор по городу» Оксани Салюк

Вірш «Їздить трактор по городу» Оксани Салюк – чудовий приклад дитячої літератури і пісенної творчості. Покладений на музику Назара Савка, він розповідає дітям про різні види овочів та те, як вони ростуть. Окрім розважальної функції, він виконує ще й пізнавальну, розповідаючи про рослини та процес вирощування їжі в простій, дитячій формі. Це дозволить батькам не тільки весело провести час з дитиною, але й дати їй можливість відкрити для себе щось нове. Різноманітні описи городини разом з чудовим стилістичним оформленням роблять пісеньку чудовим доповненням до сімейної бібліотеки.

В центрі сюжету опиняється трактор, що є метафоричним головним героєм. Без нього всі овочі, певно б, загинули, адже його робота полягає в тому, аби розвозити життєдайну воду, що потрібна всім живим організмам та навіть рослинам. Кожна строфа описує різні овочі, їхній вигляд та те, як вони ростуть. Це відсилає до пізнавальної функції віршу, даючи дітям розуміння не тільки того, як ростуть рослини, але й як вони виглядають та називаються.

Звісно, що твір розрахований на маленьких дітей, що тільки пізнають оточення та світ загалом. Саме тому письменниця використовує прості звороти та красиві епітети, як то «помаранчева морквиця», або ж «жовта диня невеличка», що повинні викликати в голові читача чи слухача візуальні образи. Власне, вірш чудово підходить для того, аби розвивати дитячу уяву, наповнюючи її новими знаннями.

Крім води, аби овочі були соковитими та красивими, потрібна праця, яку робить трактор в віршику. Це вчить дитину не лише тому, що важливо для зростання плодів, але й тому, що без праці, неможливо отримати нічого гарного, корисного та смачного.

Слухати виконання пісні «Їздить трактор по городу» Оксани Салюк онлайн:


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Їздить трактор по городу» Оксани Салюк українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Їздить трактор по городу» Оксани Салюк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *