«За сонцем хмаронька пливе» Тарас Шевченко

Вірш «За сонцем хмаронька пливе» Тарас Шевченко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
1021 переглядів
1021 переглядів
[uptolike]

Вiрш «За сонцем хмаронька пливе» Тараса Шевченко

За сонцем хмаронька пливе,
Червоні поли розстилає
І сонце спатоньки зове
У синє море: покриває
Рожевою пеленою,
Мов мати дитину.
Очам любо. Годиночку,
Малую годину
Ніби серце одпочине,
З богом заговорить…
А туман, неначе ворог,
Закриває море
І хмароньку рожевую,
І тьму за собою
Розстилає туман сивий,
І тьмою німою
Оповиє тобі душу,
Й не знаєш, де дітись,
І ждеш ного, того світу,
Мов матері діти.

[Перша половина 1849, Кос-арал]

Аналiз вiрша «За сонцем хмаронька пливе» Тараса Шевченко

Вірш «За сонцем хмаронька пливе» з-під пера Тараса Григоровича Шевченка звертається до природних мотивів. Взагалі, українським письменникам властиво звертатись до природи, як музи та джерела натхнення, адже її красу неможливо переоцінити. Твір Кобзаря являє собою приклад пейзажної лірики, яка через віршовані рядки намагається показати читачеві всю красу природи. Творчість Шевченка сповнена великою кількістю епітетів та прихованих сенсів і цей вірш – не виключення.

Начебто простий мотив заходу сонця Шевченко використовує для демонстрації глибинного сенсу, який говорить про циклічність життя. За днем неодмінно настає ніч, за якою знову повернеться день. Так само, як і в житті, за чимось темним буде чекати світла пора.

Проте, лейтмотив залишається незмінним, і в центрі описуваної картина – неймовірна природа, що майорить своїми барвами. До речі, читати онлайн вірш «За сонцем хмаронька пливе» Тараса Шевченка українською мовою можна читати на нашому сайті електронних книг.

Для творчості письменника характерним є певний сум, який відчуває автор при написанні, та який може відчути читач. Суть цього смутку полягає в тому, що Кобзар сумує за рідним краєм, адже чималу частину життя він провів на чужині, але зміг запам’ятати та відобразити в свої творчості всю ту красу, яка є на його Батьківщині.

Її може відчути і читач, якщо скачає вірш «За сонцем хмаронька пливе» Тараса Шевченка безкоштовно, без реєстрації та sms (смс) в таких форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (єпаб), скориставшись нашим ресурсом електронних книг.

Приємного читання!

Читайте також усі 👉 Вірші Тараса Шевченка 👈 на нашому книжковому сайті Книгого.

Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “За сонцем хмаронька пливе” Тараса Шевченка українською мовою абсолютно безкоштовно.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «За сонцем хмаронька пливе» Тараса Шевченко українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «За сонцем хмаронька пливе» Тараса Шевченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *