«Зачарована Десна (збірник)» Олександр Довженко

«Зачарована Десна (збірник)» Олександр Довженко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
1848 переглядів
1848 переглядів

Про книгу «Зачарована Десна (збірник)» Олександра Довженко

Книга «Зачарована Десна» (збірник) – візитна картка Олександра Довженка. Усі твори, що входять до збірки, відкривають душу автора, оголюють його емоції та хвилювання, відчай і тугу. Адже він бачив багато людських страждань – насильницьку колективізацію, голодомор, війну, післявоєнну розруху…

Один з найболючіших творів збірки – кіноповість «Україна в огні», в якій описано побут простого народу під час захоплення українських територій фашистами – злидні та хвороби, знущання та смерть, що переслідувала кожного, жах і постійний страх, з яким люди засинали й прокидалися. Відчайдушне бажання захистити свою Батьківщину – саме цією ідеєю пройнятий кожен рядок твору.

Автобіографічна повість «Зачарована Десна» додає теплих і позитивних ноток, адже у центрі сюжету – дорослішання Сашка, його перші відкриття й здивування, життєві цінності та мрії. А кіноповість «Земля» після виходу її на екрани стала справжньою легендою світового кінематографу, увійшовши до десятки найвизначніших кінострічок.

Пропонуємо читати онлайн книгу «Зачарована Десна» (збірник) Олександра Довженка українською мовою всім, хто хоче відчути гордість за український патріотизм ще з радянських часів, поринути в переживання і роздуми автора.

Ви можете скачати книгу «Зачарована Десна» (збірник) Олександра Довженка у форматах fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (єпаб) абсолютно безкоштовно, без реєстрації та sms (смс).

Цитати з книги «Зачарована Десна (збірник)» Олександра Довженко

Наш народ нагадує мені тютюн. Його весь час пасинкують. У нього велике, дебеле листя, а цвіту де-не-де.

Батьківщина – все!

Вiн почував себе спасителем потопаючих, героєм-мореплавателем, Васко да Гамою. I хоч життя послало йому калюжу замiсть океану, душа в нього була океанська. I саме тому, що душi в нього вистачило б на цiлий океан, Васко да Гама часом не витримував цiєї диспропорцiї й топив свої кораблi в шинку.

Єдина країна в світі, де не викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим, ворожим і контрреволюційним, – це Україна (…) Де ж рождатися, де плодитися дезертирам, як не у нас? Де рости слабкодухим і запроданцям, як не у нас?

Завантажити безкоштовно книгу «Зачарована Десна (збірник)» Олександра Довженко

Рекомендації

Відгуки на книгу «Зачарована Десна (збірник)» Олександра Довженко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *