«Зачароване місце» Микола Гоголь

«Зачароване місце» Микола Гоголь

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
996 переглядів
996 переглядів

Про книгу «Зачароване місце» Миколи Гоголя

Невеличка розповідь “Зачароване місце” входить до збірки “Вечорниці на хуторі під Диканькою”. Микола Гоголь залишається вірним своїй манері розкриття загадкових і жахливих дій нечистої сили, продиктованих людською поведінкою.

Головний герой книги – дід Максим, добродушна і весела людина, яка любить танці, горілку й жарти з онуками. А ще діяльний дідусь завжди знайде можливість похвалитися, що не боїться навіть самого чорта. Чи так це, ви дізнаєтеся, якщо вирішите читати оповідання до кінця.

Несподівано під час танців головний герой виявляє прокляте місце на своєму городі – аномальну зону, на якій немає врожаю. І з цього моменту в житті діда починають відбуватися дивні речі. На цій ділянці “ноги не хочуть танцювати”, а час і простір спотворюються, ніби в магічній реальності. Вердикт головного героя – тут присутня нечиста сила. Згодом дід вирішує знайти на цьому зачарованому місці скарб, який вона охороняє.

Микола Гоголь ще з дитинства знав про легенди й традиції фольклору, в яких говорилося про зачаровані місця і сховані скарби. Часто шукали багатство на кладовищах, у тих могилах, де начебто живе нечисть. Традиційною для слов’янських народних оповідей є ідея перетворення скарбу, що став легкою наживою, на сміття.

Мова твору “Зачароване місце” легка, “соковита” й багата на яскраві епітети. Українські слова, що часто зустрічаються в тексті, роблять оповідання надзвичайно мелодійним. Одразу перед очима читача виникає українське село з його колоритним побутом. Доброзичливий гумор, яким пронизана книга, органічно поєднаний з описом жахіть, від яких стає моторошно. Ця гоголівська атмосфера зі своєю поетичністю й лукавством затягує та зачаровує.

Кінцівка оповідання “Зачароване місце” змушує задуматися над правильними пріоритетами у житті. Навіть на кількох сторінках можна вмістити повчальну життєву мудрість з глибинним розкриттям образу головного героя та надзвичайною атмосферністю. Цю книгу варто скачати й прочитати тим, хто хоче “полоскотати” собі нерви, а також поміркувати над головними цінностями у житті.

Завантажити безкоштовно книгу «Зачароване місце» Миколи Гоголя

Рекомендації

Відгуки на книгу «Зачароване місце» Миколи Гоголя

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *