«Захар Беркут» Іван Якович Франко

«Захар Беркут» Іван Якович Франко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Про книгу «Захар Беркут» Івана Яковича Франко

Класичні твори відрізняються своєю разючою актуальністю в усі епохи, відкриваючи завісу найбільш болючих проблем особистого та суспільного характеру. Такою ж працею є книга «Захар Беркут» – драматична історія захисту рідної української землі від татаро-монгольських завойовників XIII століття. Читаючи її рядки, постійно зіставляєш сюжетні події з політичною ситуацією, в якій багатостраждальна Україна знаходиться зараз.

В невеличке карпатське село Тухля прибуває надмінний боярин Тугар Вовк та заявляє, що він буде тут хазяїном за розпорядженням князя Данила. Селяни, які завжди жили у дружбі та рівноправ’ї, вражені таким нахабством та вирішують відстоювати свою волю. Згодом виявляється, що Тугар Вовк має секретні зв’язки з монголами. Щоб помститися селянам за їхню норовистість, боярин проводить завойовників до села секретними шляхами.

Іван Якович Франко яскраво та зворушливо змальовує відчайдушність, патріотизм та відвагу українців у боротьбі з ворогами. Центральним персонажем книги при цьому є Захар Беркут – старійшина та найвпливовіша людина села, до думок якого прислухаються всі односельчани. Цей вибілений часом старий уособлює мудрість і мужність, честь і порядність, справедливість і демократичність. Він готовий навіть віддати життя рідної людини за те, щоб навколо запанував мир та спокій.

Нашому сучасному суспільстві не вистачає такого справедливого та мудрого наставника. Проте письменник з романом «Захар Беркут» подарував читачам надію – він вірить, що рано чи пізно Україна засяє всіма барвами спокійного, злагодженого, чесного та щасливого життя.

Пройшло безліч століть, а картина майже не змінилася – боротьба селян з боярами до болю нагадує протистояння простих українців з сучасними чиновниками. Проте не можеш не вірити великому Каменяру – він знав та розумів набагато більше, ніж ми з вами…

Тим, хто хоче впритул наблизитись до величної української класики, пропонуємо скачати роман «Захар Беркут» Івана Яковича Франка на нашому сайті безкоштовно та без реєстрації у форматах fb2, txt, epub та rtf. Цю книгу також можна читати онлайн у нашій бібліотеці.

Завантажити безкоштовно книгу «Захар Беркут» Івана Яковича Франко

Завантажити книгу «Захар Беркут» у форматі:

Рекомендації

Червоне і чорне
Червоне і чорне Стендаль (Мари-Анри Бейль)
Стоїк
Стоїк Теодор Драйзер
Хіба ревуть воли, як ясла повні
Хіба ревуть воли, як ясл... Панас Мирний
Мій злочин
Мій злочин Іван Якович Франко

Відгуки на книгу «Захар Беркут» Івана Яковича Франко