«Залізний острів» Олесь Гончар

«Залізний острів» Олесь Гончар

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
1807 переглядів
1807 переглядів

Про книгу «Залізний острів» Олеся Гончара

«Залізний острів» Олеся Гончара – це новела з роману «Тронка», героями якої є двоє закоханих***. Дух авантюризму привів їх на військовий корабель, який служить полігоном для нічних бомбардувань. Юність, чистота і любов проти суворої дійсності війни – тема, що неодноразово зустрічається у творчості митця, звучить і в новелі «Залізний острів» з роману «Тронка». Цей твір є обов’язковою частиною шкільної програми. Найвідомішими творами автора є романи «Собор», «Тронка», «Прапороносці», новела «Модри камень».

Цитати з книги «Залізний острів» Олеся Гончара

Хіба ж не дивна ця їхня планета Земля, на якій є десь і міста мільйоннолюдні з університетами, з хмарочосами, з підземними палацами метро і спортивними аренами, де шаленіють зараз десятки тисяч болільників, і водночас є таке тихе узбережжя, де дрімає собі під козирком черепиці одна рибальська хатина, та первісне простори моря синіють, та чайка сидить, куняє коло води, біла, непорушна, мов з алебастру.

— Може тебе змінити, Віталику?

— Сиди, — відказує він,.— Я вгощаю.

Кажуть, що є люди, яким важко перебороти в собі бажання кинутись з висоти — безодня їх втягує, заманює, кличе, щоб кинутись, щоб спробувати ніколи не пробуваного… 

А ці двійко, що на судні, забравшись на бак, сидітимуть на своєму залізному острові, ждучи нічного удару, сидітимуть, мовчазно зіщулені, мов останні діти землі, мов сироти людства.

Завантажити безкоштовно книгу «Залізний острів» Олеся Гончара

Рекомендації

Відгуки на книгу «Залізний острів» Олеся Гончара