«Залишенець: Чорний ворон» Василь Шкляр

«Залишенець: Чорний ворон» Василь Шкляр

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
3966 переглядів
3966 переглядів

Про книгу «Залишенець: Чорний ворон» Василя Шкляра

Трейлер до екранизації книги:

Роман “Залишенець: Чорний ворон” – одна з найболючіших книг про Україну, її прагнення до волі у далекі двадцяті роки минулого століття. Василь Шкляр висвітлив один з маловідомих періодів нашої держави – події в Холодному Яру, коли справжні патріоти відчайдушно боролися за самостійність України, не приймаючи встановлену більшовицьку владу. Книгу “Залишенець: Чорний ворон” варто скачати (безкоштовно у форматах fb2, txt, epub, rtf) чи прочитати онлайн всім свідомим українцям, щоб цінувати й боронити отриману через сімдесят років незалежність, за яку було покладено безліч життів.

Головний герой роману на прізвисько Чорний ворон – один з лідерів повстанського руху, який організував ціле військо українських козаків. Вони залишили свої домівки, сім’ї та пішли воювати за кращу долю всієї держави, наражаючи себе на вірну загибель. Здається, вони забули про безпеку, та ніщо не могло їх зупинити.

Більшовики вважали їх страшними головорізами та бандитами, адже вони нещадно нищили тих, хто насильницьким шляхом утверджував на Україні чужу владу. Ховаючись у лісах Черкащини, козаки розуміли – шансів на перемогу в них зовсім мало. І їхній чорний прапор з красномовним гаслом “Воля України або смерть” говорив про те, що вони будуть боротися до останнього.

Книга “Залишенець: Чорний ворон” увійшла в історію вітчизняної літератури як один з найпатріотичніших творів і була нагороджена національною премією імені Тараса Шевченка. З перших сторінок роман занурює у тогочасне життя українців, у їхній побут. Надзвичайно красива й милозвучна мова твору дозволяє насолоджуватися читанням та пройнятися українською атмосферою до самісіньких глибин.

Василь Шкляр не лише показав ідеологічну складову боротьби українського народу – він створив справжню історичну пам’ятку, доповнивши художню складову документами тих часів. Як тільки закінчиш читати роман “Залишенець: Чорний ворон”, одразу з’являється бажання дізнатися більше про цю сторінку історії України, яку так старанно дослідив письменник. Для допитливих читачів автор включив у книгу список посилань і джерел.

Цитати з книги «Залишенець: Чорний ворон» Василя Шкляра

Отаман, котрий дозволяє ворогові вести пропаганду в своєму таборі, заслуговує розстрілу.

Яка ж то тяжка річ — не вірити обіцянкам, якщо вони збігаються з твоїми сподіваннями.

Страшно сказати, що робить з людьми безнадія. Говіркі стають мовчазними, веселі – зажуреними, хоробрі – боягузами, а певні – зрадниками.

Я часто питаюся у новачків: чого ти до мене прийшов? І чую: в того москалі хату спалили, того пограбували, у того дівчину зґвалтували… У нас завсігди так було – поки заброда не заллє сала за шкуру, ми нічичирк.

Скачати безкоштово книгу «Залишенець: Чорний ворон» Василя Шкляра

Рекомендації

Відгуки на книгу «Залишенець: Чорний ворон» Василя Шкляра

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *