«Заморські гості» Павло Глазовий

Вірш «Заморські гості» Павло Глазовий

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
562 переглядів
562 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Заморські гості» Павла Глазового

Запорожці у короля
Степан Руданський

Прилетіли на Вкраїну
Гості із Канади.
Мандруючи по столиці,
Зайшли до райради.
Біля входу запитали
Міліціонера:
— Чи потрапити ми можем
На прийом до мера? —
Козирнув сержант бадьоро.
— Голови немає.
Він якраз нові будинки
В Дарниці приймає.
Здивуванням засвітились
Очі у туриста.
— Ваша мова бездоганна
І вимова чиста.
А у нас там, у Канаді,
Галасують знову,
Що у Києві забули
Українську мову.
Козирнув сержант і вдруге.
Не дивуйтесь, — каже.
Розбиратися у людях
Перше діло наше.
Я вгадав, що ви культурні,
Благородні люди,
Бо шпана по-українськи
Розмовлять не буде.

Аналiз вiрша «Заморські гості» Павла Глазового

Вірш «Заморські гості» Павла Глазового – це гумористичний нарис на тему мови та того, наскільки вона може бути різною. Мова завжди була і є головним ідентифікатором національної приналежності, але разом з тим, вона може містити в собі і багато інформації про кожного свого носія. Основний гумор в творі буде торкатись діалекту діаспори, що давно покинула Батьківщину, а її мова залишилась незмінною.

Історія розпочинається з того, що канадські гості приїжджають до України, де живуть їх давні родичі. Вони володіють українською, але та багато років ніяк не змінювалась і залишилась такою, якою ще говорили їх батьки. Канадці дивуються чистій та милозвучній вимові, якою володіють українці. Також твір прославляє мову, яка є індикатором культурності та вихованості людини.

Вірш не забуває і про канадців, яких показує гарними людьми, що правда такими, які забувають мову свого коріння. До речі, читати онлайн вірш «Заморські гості» Павла Глазового українською мовою можна на нашому сайті електронних книг.

Приїхавши до України, канадці думали, що тут ніхто не розмовляє українською, проте вони були щиро здивовані, почувши всюди українську. Лейтмотив всього твору: мова – це духовна скарбниця, що єднає всю націю, де б та не була.

Скачати вірш «Заморські гості» Павла Глазового можна безкоштовно, без реєстрації та sms (смс) в таких форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (єпаб), скориставшись нашим ресурсом електронних книг.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Заморські гості» Павла Глазового українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Заморські гості» Павла Глазового

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *