«Заповіт (Як умру, то поховайте…)» Тарас Шевченко

Вірш «Заповіт (Як умру, то поховайте…)» Тарас Шевченко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
3139 переглядів
3139 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Заповіт (Як умру, то поховайте…)» Тараса Шевченко

Як умру, то поховайте
Мене на могилі,
Серед степу широкого,
На Вкраїні милій,
Щоб лани широкополі,
І Дніпро, і кручі
Було видно, було чути,
Як реве ревучий.
Як понесе з України
У синєє море
Кров ворожу… отоді я
І лани і гори —
Все покину і полину
До самого бога
Молитися… А до того —
Я не знаю бога.
Поховайте та вставайте.
Кайдани порвіте
І вражою злою кров’ю
Волю окропіте.
І мене в сім’ї великій,
В сім’ї вольній, новій
Не забудьте пом’янути
Незлим тихим словом.

25 грудня 1845 в Переяславі

Аналiз вiрша «Заповіт (Як умру, то поховайте…)» Тараса Шевченко

Великий Кобзар – співець українського народу! Його твори пронизані щирою любов’ю до рідної землі та незмиримістю з її ворогами. Вірш «Заповіт» – одна із найяскравіших поем автора. Всього три стовпчики, написані в 1845 році в Переяславі, стали візитною карткою митця, а також уособили в собі образ поневоленої країни.

Ну звісно, ви читали цей твір ще у школі. Більш того, ви зубрили його на пам’ять, щоб отримати високий бал по літературі. Та чи в змозі дитина проникнутись тим войовничим духом, тією свободолюбивою аурою, тими заповітними словами? Так! Але тільки у дорослому віці під впливом цього вірша у вас защемить під серцем, а на очі навернеться сльоза.

Радимо читати онлайн вірш «Заповіт» Тараса Шевченка українською мовою. Ці слова чули у всьому світі, вони перекладені на десятки мов і навіть після сотні років по смерті автора продовжують спонукати до дій. Гонимий при житті за свої вільні погляди, Тарас Григорович мріяв, що колись його народ стане вільним. На жаль, не дожив. Але хто знає, може саме його творчість стала натхненням для сотень тисяч українців, що боролись за свободу і вибороли її?

Скачати вішр «Заповіт» Тараса Шевченка безкоштовно, без реєстрації та sms (смс) у форматах fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (єпаб) можна в нашій електронній бібліотеці.

Читайте також усі 👉 Вірші Тараса Шевченка 👈 на нашому книжковому сайті Книгого.

Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Заповіт” Тараса Шевченка українською мовою абсолютно безкоштовно.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Заповіт (Як умру, то поховайте…)» Тараса Шевченко українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Заповіт (Як умру, то поховайте…)» Тараса Шевченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *