«Запропаща грамота» Микола Гоголь

«Запропаща грамота» Микола Гоголь

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
1562 переглядів
[uptolike]

Короткий зміст книги «Запропаща грамота» Миколи Гоголя (анотація)

“Запропаща грамота” – остання повість першої книги циклу “Вечорниці на хуторі під Диканькою”. Починаючи читати цей твір, одразу переймаєшся інтригою, бо вже на перших сторінках Микола Гоголь попереджує, що на читача чекає суміш страшного, цікавого та магічного.

У центрі сюжету – незвичайна історія, що трапилася з дідом дяка Фоми Григоровича. В яскравих барвах він розповідає про відчайдушну боротьбу свого діда з нечистою силою. Повість “Запропаща грамота” вводить читача у побут українського хутора середини дев’ятнадцятого століття, знайомить з філософією селян – їхніми думками, страхами, очікуваннями…

Сюжет цією історії досить захоплюючий і динамічний. Головний герой отримує завдання передати грамоту цариці і відправляється у дорогу. Знайомство із загадковим запорожцем зіштовхує молодого козака з нечистю. У нього пропадає шапка з грамотою, і чоловік вирішує шукати її в самому пеклі. Шлях до темного лісу на “зібрання” нечистої сили чоловікові підказує шинкар.

Микола Гоголь був дуже релігійною людиною, і це яскраво простежується в книзі “Запропаща грамота”. Відважний козак, не боячись цілого скупчення бісів і відьом, знаходить спосіб, як їх побороти. Цілком закономірно, що світлі сили перемогли нечисть, проте вони не зникли з життя селян. Вони не раз ще повернуться до села і навіть до домівки головного героя, щоб нагадати про себе…

У творах Миколи Васильовича важко розділяти правду й вигадки. Вони перетікають одне в одне і створюють символічно-романтичну картину життя звичайного українця. Співіснування людини і нечистої сили – спроба автора зазирнути в людську душу, проаналізувавши її темні й світлі сторони.

Ця повість, як і інші твори зі збірки “Вечорниці на хуторі під Диканькою”, вражає образністю й багатством мови автора, живими описами та колоритом українського побуту. У книгах видатного письменника присутня надзвичайна енергетика, що змушує повірити у народні байки про нечисту силу. Якщо ви хочете повністю поринути у ті часи та відчути присмак народного фольклору, варто скачати й прочитати цей атмосферний твір.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Запропаща грамота» Миколи Гоголя українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу. Це стосується і стислого переказу. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Скачати безкоштово книгу «Запропаща грамота» Миколи Гоголя українською мовою

Рекомендації

Відгуки на книгу «Запропаща грамота» Миколи Гоголя

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *