«Запропаща грамота» Микола Гоголь

«Запропаща грамота» Микола Гоголь

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
2606 переглядів
[uptolike]

Короткий зміст книги «Запропаща грамота» Миколи Гоголя (анотація)

“Запропаща грамота” – остання повість першої книги циклу “Вечорниці на хуторі під Диканькою”. Починаючи читати цей твір, одразу переймаєшся інтригою, бо вже на перших сторінках Микола Гоголь попереджує, що на читача чекає суміш страшного, цікавого та магічного.

У центрі сюжету – незвичайна історія, що трапилася з дідом дяка Фоми Григоровича. В яскравих барвах він розповідає про відчайдушну боротьбу свого діда з нечистою силою. Повість “Запропаща грамота” вводить читача у побут українського хутора середини дев’ятнадцятого століття, знайомить з філософією селян – їхніми думками, страхами, очікуваннями…

Сюжет цією історії досить захоплюючий і динамічний. Головний герой отримує завдання передати грамоту цариці і відправляється у дорогу. Знайомство із загадковим запорожцем зіштовхує молодого козака з нечистю. У нього пропадає шапка з грамотою, і чоловік вирішує шукати її в самому пеклі. Шлях до темного лісу на “зібрання” нечистої сили чоловікові підказує шинкар.

Микола Гоголь був дуже релігійною людиною, і це яскраво простежується в книзі “Запропаща грамота”. Відважний козак, не боячись цілого скупчення бісів і відьом, знаходить спосіб, як їх побороти. Цілком закономірно, що світлі сили перемогли нечисть, проте вони не зникли з життя селян. Вони не раз ще повернуться до села і навіть до домівки головного героя, щоб нагадати про себе…

У творах Миколи Васильовича важко розділяти правду й вигадки. Вони перетікають одне в одне і створюють символічно-романтичну картину життя звичайного українця. Співіснування людини і нечистої сили – спроба автора зазирнути в людську душу, проаналізувавши її темні й світлі сторони.

Ця повість, як і інші твори зі збірки “Вечорниці на хуторі під Диканькою”, вражає образністю й багатством мови автора, живими описами та колоритом українського побуту. У книгах видатного письменника присутня надзвичайна енергетика, що змушує повірити у народні байки про нечисту силу. Якщо ви хочете повністю поринути у ті часи та відчути присмак народного фольклору, варто скачати й прочитати цей атмосферний твір.

Слухати аудіокнигу «Запропаща грамота» Миколи Гоголя онлайн українською безкоштовно:Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «Запропаща грамота» Миколи Гоголя та насолоджуватися нею.

Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «Запропаща грамота» Миколи Гоголя: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.

Якщо ви є правовласником книги «Запропаща грамота» Миколи Гоголя і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.

Скачати безкоштово книгу «Запропаща грамота» Миколи Гоголя українською мовою

Рекомендації

Відгуки на книгу «Запропаща грамота» Миколи Гоголя

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *