«Зарізана голубка й водограй» Гійом Аполлінер

Вірш «Зарізана голубка й водограй» Гійом Аполлінер

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
2925 переглядів
2925 переглядів

Вiрш «Зарізана голубка й водограй» Гійома Аполлінера

О постаті убиті любі
О дорогі розквітлі губи
Міє Марее
Єтто Лорі Анні і ти Маріє
Де ви дівчата
Я вас питаю
Та біля водограю
Що плаче й кличе
Голубка маревіє

Душа моя в тремкій напрузі
Де ви солдати мої друзі
Де ви Бійї даліз Реналь
Печальні ваші імена
Як у церквах ходи луна
Б’ють відгомоном до небес
Ви в сонну воду глядитесь
І погляд ваш вмирає десь
Де Брак де Макс Жакоб дерен
Що в нього очі як той Рейн
Де милий Кремніц волонтер
Вже може їх нема тепер
Душа ятриться з непокою
І водограй рида зі мною
А як вони іще живі
Десь б’ються на Північнім фронті
Тим олеандри всі в крові
І сонце ранене в траві
На багрянистім горизонті

Переклад М. Лукаша

Аналiз вiрша «Зарізана голубка й водограй» Гійома Аполлінера

Вірш «Зарізана голубка й водограй» Гійом Аполлінер написав під враженням від початку Першої світової війни. Це було у 1914 році, але побачив світ цей поетичний твір лише у 1918, за шість місяців до смерті поета.

Аполлінер дуже гостро й болюче сприйняв новину про початок військових дій, бо для нього це був ніби кінець світу. Він хвилювався за долю всього людства, вважаючи, що воно займається самознищенням. Вірш став ліричним монологом автора, який не може лишатись байдужим до того, що відбувається.

Водограй, який у звичайних умовах мав би бути символом радості й життя, тут символізує відчуття скорботи, яке ятрить душу поета. Через поетичні рядки він звертається до людей, яких війна змусила покинути домівки, а також до тих, хто вже загинув. Поетові дуже сумно через те, що прекрасні юні дівчата, які мали б пізнавати кохання і жити щасливо, вже не дізнаються, як це…

Як не закінчується у водограї вода, так не можуть скінчитись і сльози, якими обливається душа літератора. А коли він починає згадувати у вірші своїх загиблих друзів, напруга стає ще більшою. Аполлінер звертається до них, але розуміє, що відповіді не отримає ніколи, бо мертві не говорять.

Та витримати біль втрати так важко, що в якийсь момент навіть виникає ілюзорна надія, що хтось із друзів ще живий, просто про це невідомо. Та закривавлене сонце стає символом того, що надії насправді немає…


Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «Зарізана голубка й водограй» Гійома Аполлінера та насолоджуватися нею.

Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «Зарізана голубка й водограй» Гійома Аполлінера: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.

Якщо ви є правовласником книги «Зарізана голубка й водограй» Гійома Аполлінера і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Зарізана голубка й водограй» Гійома Аполлінера

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *