«Зелена Євангелія» Богдан-Ігор Антонич

Вірш «Зелена Євангелія» Богдан-Ігор Антонич

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
466 переглядів
466 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Зелена Євангелія» Богдана-Ігоря Антонича

Зелена Євангелія
Богдан-Ігор Антонич

Весна — неначе карусель,
на каруселі білі коні.
Гірське село в садах морель,
і місяць, мов тюльпан, червоний.
Стіл ясеновий, на столі
слов’янський дзбан, у дзбані сонце.
Ти поклоняйся лиш землі,
землі стобарвній, наче сон цей!

Аналiз вiрша «Зелена Євангелія» Богдана-Ігоря Антонича

Вірш «Зелена Євангелія» був написаний Богданом-Ігорем Антоничем у 1934 році. Він є прикладом справжньої пейзажної лірики, де природа і земля виглядають не просто прекрасними, а навіть божественними.

Автор ніби зізнається у любові до всього живого через рядки свого поетичного твору, бо те, що він бачить довкола себе, виглядає просто священним. Поет використовує багато порівнянь та метафор, а також згадує, що ще у прадавні віки, коли на планеті жили пращури сучасних людей, вони шанували воду, сонце, та й природу загалом, і відчували себе невід’ємною її частинкою.

Почавши читати вірш «Зелена Євангелія» Богдана-Ігоря Антонича українською мовою, ви побачите ліричного героя, який настільки любить рідну землю, що готовий оспівувати її красу вічно. Його дивує, зачаровує і захоплює все, що є у природі. Сам поет був переконаний, що земля – це найважливіше, тому від неї йдуть усі слов’янські вірування, і саме з неї починається життя.

У творі автор згадує деякі кольори, і робить він це свідомо – білим підкреслює чистоту і позитивність образів, а червоним додає насиченості. Назва вірша стала і заголовком для поетичної збірки Антонича, яку по праву називають книгою природи, бо у ній вона оживає і навіть може самостійно діяти (як людина). Поет багато описує краєвиди рідного села, розташованого у гірській місцевості.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Зелена Євангелія» Богдана-Ігоря Антонича українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Зелена Євангелія» Богдана-Ігоря Антонича

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *