«Згаси мій зір…» Райнер Марія Рільке

Вірш «Згаси мій зір…» Райнер Марія Рільке

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
3141 переглядів
3141 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Згаси мій зір…» Райнера Марії Рільке

Згаси мій зір — я все ж тебе знайду,
Замкни мій слух — я все ж тебе почую,
Я і без ніг до тебе домандрую,
Без уст тобі обітницю складу.
Відломиш руки — я тоді тебе
Впіймаю серцем. Наче між долонь,
А спиниш серце — мозок запульсує;
Коли ж ти вкинеш в мозок мій огонь,
Тебе в крові палючій понесу я.

Переклад М. Бажана

Аналiз вiрша «Згаси мій зір…» Райнера Марії Рільке

Вірш «Згаси мій зір…» Райнер Марія Рільке написав у 1897 році, зробивши його частиною циклу «Книга прощі». У цьому творі поет розповідає про власні почуття і думки, які стосуються людини, її життя і злиття з вищою енергією, яку хтось може називати Всесвітом, а хтось – Богом.

Автор використовує антитезу у якості художнього прийому, щоб показати силу віри свого ліричного героя у те, що йому колись таки вдасться поєднатись з Господом. Це відбудеться за будь-яких умов, навіть якщо на шляху будуть сотні складних перепон. Якими б не буди труднощі чи випробування, він все здолає, і у цьому ніхто не повинен сумніватись.

Для Рільке Бог – це і є саме життя, яке пульсує не тільки у людському тілі, а й у всіх живих істотах і навіть у речах. Все, що існує, є маленькою частинкою великого цілого, часткою Бога. А головна ідея твору виражена у його останніх рядках, з яких стає зрозуміло, що роз’єднати героя і Господа не може ніщо, ніяка сила, і сам Бог цього не в силах зробити, бо настільки вони злиті воєдино.

Через віршовані рядки автор ніби звертається до Бога, щоб переконати його у тому, що нестиме у собі його частинку, навіть якщо у нього заберуть всі відчуття і фізичне тіло. Хто б що не робив у фізичному світі, він не здатен знищити Всевишнього і енергію життя, яка продовжує існувати у будь-яких умовах і обставинах.

Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Згаси мій зір” Райнера Марії Рільке українською мовою абсолютно безкоштовно.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Згаси мій зір…» Райнера Марії Рільке українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Згаси мій зір…» Райнера Марії Рільке

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *